GiresunManşet Üstü

OR-Gİ’NİN PİSTİ TAMAMLANIYOR

AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin: "Türkiye başarı hikayesine bu havaalanı ile bir yenisini ilave etmiş olacak" dedi.

Şahin, beraberinde Ordu Valisi Kenan Çiftçi ile birlikte yapımı devam eden Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Burada çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Şahin, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada toplam uzunluğu 3 kilometre olan havaalanı pistinin yaklaşık 2 bin 570 metrelik kısmının tamamlandığını söyledi.

Yıl sonuna kadar geriye kalan bölümünde bitirileceğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:"Burada bazen 24 saat kavramına göre çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar da ilgili kurumların uyumu içinde gerçekleştiriliyor. Belki iki yıl önce kimsenin inanmadığı proje bugün herkesin iftar ettiği bir proje haline haline geldi. İnanıyoruz ki birinci etapta yapılan çalışmalardaki dikkat ikinci bölümde yapılacak çalışmalarda da devam edecek. Böylelikle 2014 yılının belirlenen tarihlerinde havaalanımız insanımızın hizmetine açılmış olacak. Sonuç olarak ise Türkiye başarı hikayesine bu havaalanı ile bir yenisini ilave etmiş olacak"

Şahin, havaalanı projesinin hayata geçmesinde emeği geçen herkese de teşekkür etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir