Giresun

ÖMER HEKİM TIP’A ANLAMLI BAĞIŞ

BAŞKAN KERİM AKSU, GURBETÇİLERİN GÖNDERDİĞİ YARDIM TIRINDAKİ SAĞLIK MALZEMELERİNİ GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ÖMER HEKİM TIP FAKÜLTESİ'NE HEDİYE ETTİ 

Giresun Belediye Başkanı Kerim AKSU'nun, Haziran ayında Almanya'ya gerçekleştirdiği ziyaretler sonucunda, Almanya Bremen Galatasaray Taraftarları Derneği ve Giresunlular Kültür ve Uyum Derneği tarafından Giresun’a gönderilen yardım TIR’ında bulunan Sağlık malzemeleri, Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi’ne hediye edildi.8859bd8042

Malzemeleri teslim etmek üzere Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ı bir ziyaret eden Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Kurt, Başkan Kerim Aksu’nun Attar’a hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Kurt, ziyarette yaptığı konuşmada, “Sayın Belediye Başkanımız Kerim Aksu, Ömer Hekim Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hastanesi) ek binasını da hizmete açarak, Giresun’a ve Giresunlulara en güzel hizmetleri sunduğu için Sayın Rektörümüze teşekkür ederek, Almanya’da ki gurbetçilerimizin Giresunlulara hizmet adına gönderdikleri yardım TIR’ında bulunan sağlık malzemelerini, yine Giresunlulara hizmet eden bir kurumumuz olan Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesinin kullanımına sunmak istediklerini belirtmişlerdir.

Bende Sayın Belediye Başkanımızın bu isteğini Sayın Rektörümüze iletmek için burada bulunuyorum. Sayın Rektörümüzün bu malzemeleri en iyi şekilde değerlendirerek Giresunluların hizmetinde kullanacağını düşünüyoruz. Bir kez daha şahsım ve Belediye Başkanım Sayın Kerim Aksu adına, Sayın Rektörümüze Giresun’a verdiği hizmetler ve kattığı değer için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Rektör Attar ise;  katkılarından dolayı Başkan Kerim Aksu ve Kurt’a teşekkür etti. Attar,  “Hizmet bazen paylaşmakla daha anlamlı ve etkili olur. Almanya’da yaşayan gurbetçi hemşerilerimizin memleketlerine hizmet aşkıyla bir araya getirdikleri bağış ve katkılarıyla içinde tıbbi malzemelerde bulunan yardımların bir kısmını, Üniversitemiz Ömer Hekim Tıp Fakültesi Hastanesinin kullanımına sunmaları çok ince bir davranıştır. Üniversitemizde Giresun’a hizmet eden önemli bir kurumdur. Üniversitemiz Tıp Fakültesi ayda 2 binin üzerinde Giresunluya sağlık hizmeti vermektedir. Bu yardımların kurumumuz vasıtasıyla hizmete dönüşecek olması bizleri gururlandırmıştır. Kendilerine teşekkür eder, hizmetlerinde başarılar diler, Giresun’a hizmet noktasında, aidiyet duygusunun da ortaya konulduğu bu tür kurumlar arası davranışların artarak devam etmesini temenni ederim” dedi.

Yardım malzemelerinin oluşturulacak bir heyet tarafından değerlendirildikten sonra Ömer Hekim Tıp Fakültesi’ne teslim edileceği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir