GiresunManşet Üstü

OKULDU KURAN KURSU OLDU

Sultaniye Köyündeki kapanan okul binası, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve ortakları tarafından onarılarak 50 öğrenci kapasiteli Bölge Yatılı Kuran Kursun’a dönüştürüldü. Kursta halen 32 öğrenci var.

 

 

 

2014-763-1.JPG1119.07.201411

Kursun açılış töreninde konuşan Vali Hasan Karahan, “ Bizim en hayırlımız Kuran’ı öğrenen ve öğretenmiş. Bu okulda bu iş için özel olarak yapıldı. Hayırsever işadamımız Hasan Bey ve ailesi bu konuda ciddi masrafa girdiler.   Bizde elimizden gelen desteği verdik ve bu okulu açtık. Biz bu okulları açmaktan maksadımız insanımızı en iyi şekilde eğitmek, insanımızı hayırda yarışır haline getirmek, Kuran Kursunun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu  ise binanın 1990 yılında okul olarak yapıldığını, öğrenci azlığından 2009 yılında kapatıldığını söyledi. Önceki Vali ve müftünün binanın onarılarak Kuran Kursu yapılması için kendisinin teşvik edildiğini dile getiren Çakırmelikoğlu, binanın yapımında  emeği geçen Vali Karahan, Müftü Oral’a teşekkür etti.

Açılışa ve ardından düzenlenen iftar yemeğine;  il protokolü ve   bazı daire amirleri,  siyasi parti yetkilileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir