AktüelEğitim

Öğretmenler Bakana Kuş Dili ile seslendi

Uzman ve Başöğretmenlik Sınav iptali için dilekçe, elektronik posta ve sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaparak sesini duyuramaya çalışan öğretmenler bu kez Çanakçı’nın Kuşköy köyüden Kuş Dili mesaj gönderdi.Giresun’da Hürriyetçi Eğitim-Sen’e bağlı öğretmenler, Çanakçı’nn Kuşköy köyünde bir araya gelerek Kuş Dili ile “Öğretmenler sınav istemiyor”, “Geçinebilmek için maaşlarına zam istiyor” diye seslendiler.
Burada bir basın açıklaması yapan Hürriyetçi Eğitim-Sen’e Giresun Temsilcisi Tekin Akdağ, “Çanakçı Kuşköy’e, günlerdir öğretmenlerin yükselen sesini duyurmaya geldik. Peygamber mesleğini icra eden meslektaşlarımıza “boş öğretmenler” deme gafletinde bulunan sözüm ona köşe yazarına “ücretsiz ders vermeye” geldik. Alelacele, paydaşların görüşü alınmadan çalakalem yazılan kanun metninde, biçimsel bir bütünlük dahi bulunmamaktadır. Kanunun kapsamı, kariyer basamakları sınavı ve 3600 ek gösterge düzenlemesinden ibarettir. Eğitim çalışanlarının tamamının maaşlarının iyileştirilmemesi, maaş iyileştirmesinin ise sınav şartına dayanması, mülakat garabetini ortadan kaldırmaması, sözleşmeli öğretmenliğin ele alınmaması, liyakate dayalı bir yönetici atama sistemi getirmemesi velhasıl, öğretmenlerin çalışma şartlarını iyileştirmekten uzak, aksine çalışma barışını bozan bir kanun olması, bu kanuna itirazlarımızın temel sebepleridir. Ve bu sebeplerden ötürü bu kanun paydaşların da görüşü alınarak ivedilikle revize edilmelidir. Bu anlamda bugüne kadar birçok yollarla sesimizi duyurmaya çalıştık. Bugün de “Kuşköy’den kuş diliyle” mesajımızı göndereceğiz umarım bu sefer sesimizi duyan olur” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından Kuş Dili ile “Öğretmenler sınav istemiyor”, “Geçinebilmek için maaşlarına zam istiyor” ve “Biraz da huzur istiyor” diye seslendiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir