EğitimGiresun

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ ALDI, TATİL BAŞLADI

Giresun Valisi Hasan Karahan, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Karne Dağıtım Töreni’ne katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

Şehit İsa Yüksel İlköğretim Okulunda 17 Haziran Cuma günü saat 10.00’da düzenlenen karne törenine katılmak üzere okula gelen Vali Karahan’ı okul girişinde Vali Yardımcısı Barış Demirtaş karşıladı.

Vali Karahan ve beraberindekiler, Şehit İsa Yüksel İlköğretim Okulunda Ana Sınıfı ve İlkokul Sınıflarını tek tek ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdi.

Törende bir konuşma yapan Vali Karahan “ Bugün ilk orta ve lise karne törenini yaptık. Hayırlı uğurlu olsun. Kimi öğrencilerimiz mezun oldular, mezun olmayanlar sınıf atladılar. Okul idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyorum. Başarılı bir yıl geçirdiğimizi düşünüyorum. Giresun zaten eğitimde belirli bir seviyeye yaklaşmış illerimizden. Her geçen gün daha da geliştiriyoruz. Bu konuda iddialıyız. Biliyoruz ki Giresun için eğitim iyi bir alternatif. Fındık geliri dışında başka bir gelirimiz yok. Dolayısıyla eğitimde velililerimizin, okul idaremizin, yönetimin genel olarak kamuoyunun ilgisi ve katkısı büyük, bu da başarıyı getiriyor. Alt yapıyla ilgili birçok sorunu çözdük. Yavrularımızın dersteki sorunlarını, sosyal ihtiyaçlarını, spor salonlarını, toplantı salonlarını dolayısıyla eksiklikleri giderildi.

Ayrıca öğretmen kadromuzla da iyi durumdayız. Bütün bunlar başarıyı getiriyor.  Türkiye’de Eğitim ve Yaşam Endeksinde 7 inci sıradayız. Daha da yukarı çıkarmak için uğraşıyoruz. İlk 5’e veya ilk 3’e çıkmak eğitim konusunda önümüzdeki yıllarda hedef olacak. Emeği geçenleri kutluyoruz. Yeni öğretim yılının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Öğrencilerimizin yaz tatilini en iyi şekilde dinlenerek geçirmelerini temenni ediyorum. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Karne dağıtımının ardından okul çıkışında toplu fotoğraflar çektirildi. Bu yıl ilimiz ve ilçelerde 2015-2016 eğitim-öğretim yılında ortalama 79 bin öğrenci karne aldı.

Karne dağıtım törenine; Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir