GiresunUlusal

NURİTTİN KARAN DA BAŞKALDIRDI

Ak Parti kurucularından önceki merkez ilçe başkanlarından Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, Ak Parti Milletvekili Kadir Aydın’a sert bir açıklamayla tepki gösterdi. Özel İdareyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Karan ,”neden insanları mağdur ettiniz, iddia edilen olaylara neden müsaade ettiniz” diye sordu.
Yazılı bir açıklama yapan GZO Başkanı Nurittin Karan, Kadir Aydın’ın popülist siyaset yaparak Fiskobirlik’i hadef tahtası yaptığını iddia etti. Aydın’ın birliğin yönetim şeklini eleştirilerine cevap veren Karan, bu düzenlemelerin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi zamanında yapıldığını hatırlattı.
‘GÖNDERİN MÜFETTİŞLERİ’ DİYE MEYDAN OKUDU
Bir üretici kuruluşu olan ve fındık sektöründe önemli bir faktör olan FİSKOBİRLİK’in artık yönetim kurulları üzerinde eleştirilerek kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya artık son verilmesini isteyen Karan, “FİSKOBİRLİK yönetim kurulu görevinin başında kurumun ayakta kalabilmesi ve sektörde daha güçlü olabilmesi için çalışıyor. İktidar sizsiniz, yetki elinizde eğer FİSKOBİRLİK’te yönetimden kaynaklı bir sorun veya eksiklik varsa görevlendirirsiniz müfettişlerinizi gerekli incelemeleri yapar, gerekeni yaparlar. Bizim şeriatın kestiği parmak acımaz. Popülist siyaset yerine buyurun gönderin müfettişleri didik incelesin” dedi.
“İKTİDAR KONTROLÜNDEKİ HANGİ KURULUŞTA SİSTEM DOĞRU İŞLİYOR”
İktidar kontrollünde idare edilen ve yönetilen kurum ve kuruluşların hangisinde sistemin doğru işlediğini soran Karan, “sayın milletvekilim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun’a gelene kadar ve durumu fark edene kadar sizin İl Özel İdaresi’ndeki sorunlardan haberiniz yok muydu? Neden müdahale etmediniz? Neden insanları mağdur ettiniz? iddia edilen olaylara neden müsaade ettiniz? İl Özel İdare’nin her kuruşu bu milletin parası değil mi? diye sordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir