Giresun

Nurittin Karan’dan Sabri Öztürk’e salvo atış

Öztürk’ü Nurettin Canikli ile birlikteliği üzerinden eleştirdi: “İl başkanı, milletvekili olmak için el-etek öptüğünü ne çabuk unuttun”

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün kendisine söylediği, “kendi kişisel hırslarına ve kavgalarına bizi alet etmesin” şeklindeki sözlere ve değerlendirmelerine  basın açıklamasıyla cevap verdi.  

Karan, bir dönem Öztürk’ün Nurettin Canikli ile birlikteliğini hatırlatarak, “Dün sizin abi abi deyip arkasında dolaştığınız kişilerle benim ne siyaseten ne de gerçek hayatta bir birlikteliğim olmamış, hatta Giresun kamuoyu da çok iyi bilir ki, siyasetten aynı partili olmamıza rağmen hep karşı karşıya gelmişizdir” dedi.

“YARIN BAŞLARI DİK GEZEBİLECEKLER Mİ? “

Nurittin Karan, bugüne kadar hiç küçük hesap ve hırslar peşinde koşmadığını belirterek, “hırs peşinde koşup, menfaat, çıkar ve küçük olsun benim olsun deyip, yanlış iş ve yanlış kişilere biat etseydim. Giresun’da başım dik gezemezdim. Yanlışa yanlış dediğimiz için bizi bugün hırs peşinde koşmakla suçlayanlar yarın Giresun’da başları dik gezebilecekler mi? Ya da bu şehirde yaşayabilecekler mi?” diye sordu.

Karan yaptığı açıklamada, Sabri Öztürk’ün konuyu FİSKOBİRLİK’ten öte başka bir boyuta taşıdığına dikkat çekerek, şunları söyledi:“Sabri bey bizim üst akla ihtiyacımız yok. Ayrıca birilerinin gazına da gelmeyiz. Doğru neyse onu söyler, onun arkasına sonuna kadar dururuz. Dün sizin abi abi deyip arkasında dolaştığınız kişilerle benim ne siyaseten nede gerçek hayatta bir birlikteliğim olmamış, hatta Giresun kamuoyu da çok iyi bilir ki, siyasetten aynı partili olmamıza rağmen hep karşı karşıya gelmişizdir. Hani diyorsunuz ya, “kendi kişisel hırslarına ve kavgalarına bizi alet etme” diye asıl sen kendi kin ve hesaplaşmalarına FİSKOBİRLİK’i, Giresun Ziraat Odası’nı ve şahsımı alet etme”

 “BİLDİKLERİNİ AÇIKLAMAYANLAR BU MİLLETE HESAP VERECEK”  

Başkan Karan, Sabir Öztürk’e “biz FİSKOBİRLİK’in geleceği karanlık diyor ve sizi uyarıyoruz. Ama sizin amacınız FİSKOBİRLİK’in iyiliği değil de, başındaki kişileri korumak ve kollamaksa bu da sizin tercihiniz” dedi.

GZO Başkanı, “Sabri Öztürk’ün ofisine gittim. O zaman FİSKOBİRLİK yönetim kurulu üyesiydim. FİSKOBİRLİK’teki yanlışları Sabri beye tek tek anlatım. Oda bana “senin anlattıklarını Lütfi bana anlattı ama büyük yanlış yapmış ancak ben bu olayların üzerine gidersem FİSKOBİRLİK MHP ve Nurettin Canikli’nin adamlarının eline geçer benim FİSKOBİRLİK ile bağlantım biter” dedi. Şimdi sana soruyorum FİSKOBİRLİK’in menfaatlerini mi düşünüyorsun, yoksa şahsi menfaatlerini mi düşünüyorsun?” diye sordu.  

“Konumuzla uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan liman konusuyla ilgili açıklamalarından ise hiçbir şey anlamış değilim.” diyen Karan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siloların yıkılması kararına karşı çıkan Sabri Öztürk’e  “ bunu sorgulayan veya yorum yapan kim olursa olsun benim gözümde bir hainden  farkı yoktur. Sayın Nurettin Canikli’yi parti kurulduğundan beri tanırım başarılı bir siyasetçimiz. Ancak şahsımın bir türlü yıldızı hiç barışmadı. Hiçbir zaman AK Parti dışında ortak bir noktamız olmadı. Benim birilerinden akıl aldığımı ima edip, bana laf söyleyenler il başkanı ve milletvekili olmak için el etek öptüklerini unuttular. Aba altından sopa gösterip, bildiklerini açıklamayanlar bu millete gün geldiğinde hesap verecektir” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir