GiresunUlusal

NURETTİN CANİKLİ’DEN RABİA NAZ VATAN’IN ÖLÜMÜ SORUŞTURMASI AÇIKLAMASI

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Nurettin Canikli, Giresun’un Eynesil ilçesinde yaklaşık bir yıl önce evinin önünde yaralı bulunup, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümüne ilişkin soruşturma hakkındaki iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Canikli, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada,  “şahsımın bu dosyaya müdahale edip-etmediği konusunu da soruşturun. Biz de zaten bu konuda yargıya başvurduk. Soruşturmanın yapılabilmesi için dokunulmazlığımın kaldırılması gerekiyorsa ona da hazırım” dedi.

“Rabia Naz Vatan’ın vefatıyla ilgili olarak çok ağır suçlama ile karşı karşıyayım”.diyen Canikli, “Son günlerde bir takım medyada ve sosyal medyada Giresun’un Eynesil ilçesinde geçen yıl Nisan ayında meydana gelen üzücü ve son derece hassas bir olayla ilgili olarak soruşturmayı yönlendirdiğimize ilişkin iftira, yalan ve hakaretler yer almaktadır. Asılsız iddialara ilişkin hukuki süreç başlatılmıştır. Bahsedilen olay yargıya intikal etmiş, yargı süreci devam etmektedir. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından da idari soruşturma yapılmıştır. İdari olarak soruşturmaya müdahale ettiğimize ilişkin yalan ve iftiraların da soruşturulması için başvuruda bulunuyoruz”ifadesini kullandı.

Nurettin Canikli ile ilgili “soruşturmayı engelliyor” iddialarını ortaya atan ve olayda Ak Partili Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun da ilişkisi olduğunu iddia eden Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan ise, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüm, beni Ankara’ya çağırdı. Olayın aydınlatılması için her şeyi yapacağını söyledi” dedi.

Nurettin Canikli, Oda TV’ye de açıklamalarda bulundu. Kendisi hakkında bugün suç duyurusunda bulunacağını, ayrıca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Giresun Vali’si ile görüştüğünü ifade eden Canikli, baba Şaban Vatan’ın yönlendirildiğini ima ederek, kendi isminin bu olayla anılmasında aday belirlenme sürecinin etkili olduğunu söyledi. Canikli ayrıca “Siyasi bir hesaplaşma olduğunu düşünüyorum ben. Ama arkasında kimin olduğunu da ortaya çıkaracağız. Onu da bulacağız” dedi.

Baba Şaban Vatan’ın “Nurettin Canikli, Coşkun Somuncuoğlu’nun çok iyi bir ahbabı” şeklindeki sözlerini hatırlatmamız üzerine, Canikli şu yanıtı verdi:“Coşkun Somuncuoğlu, herhangi bir ilçenin olduğu gibi, o da bir belediye başkanımız. İlişkilerimiz de diğer belediye başkanlarımızla olduğu gibidir. Zaten beni şüphelendiren şey de o. Yani bir şüphem var; onu da şüphe olduğu için paylaşmayayım ama… Yani bu olay olalı ne kadar olmuş; yaklaşık bir yıl. Bizim ismimiz 15-20 gündür gündemde. Daha önce yok, ben daha önce rastlamadım, olsa haberimiz olurdu. Bunun da belediye başkan son adayların belirlenmesi süreciyle yakından bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Yani baba için çok acı bir olay, ister intihar ister trafik kazası olsun. Birileri babasına bir şey söyleyebilir.”

“SİYASİ BİR HESAPLAŞMA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM BEN”

Baba Şaban Vatan’ın “Nurettin Canikli, Sabah Gazetesi’ni 8 Kasım’da bizzat aradı” şeklindeki sözleri için ise Canikli, “Bunların hepsi yalan, tamamen iftira” dedi ve kendisine yönelik bu iddiaların ortaya çıkması ile ilgili, “Siyasi bir hesaplaşma olduğunu düşünüyorum ben. Ama arkasında kimin olduğunu da ortaya çıkaracağız” şeklinde konuştu.

Canikli’nin o sözleri şöyle: “Ben ne Sabah Gazetesi’ni aradım, ne olayı biliyorum, ne de haberim var. Bunların hepsi yalan, tamamen iftira. Böyle bir şey olur mu Allah aşkına ya! Hiçbir şekilde olaya müdahale anlamına gelebilecek bir şeyim yoktur. Bütün görüşmelerimi de bugün yaptım.

Tam anlamıyla bir iftira, yalan. Bu, gerçekten çok acımasızca. Ama arkasında kimin olduğunu da ortaya çıkaracağız. Siyasi bir hesaplaşma olduğunu düşünüyorum ben. Onu da bulacağız.”

RABİANIN KATİLİ 1 YILDIR BULUNAMADI…

NURETTİN CANİKLİ'DEN RABİA NAZ VATAN'IN ÖLÜMÜ SORUŞTURMASI AÇIKLAMASIGiresun’un Eynesil ilçesinde yaklaşık bir yıl önce evinin önünde yaralı bulunan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın yüksekten düştüğü öne sürülmüş, ancak Vatan’ın ölümüyle ilgili ailenin çabalarıyla hazırlanan Adli Tıp Kurumu raporunda ölümün yüksekten düşme değil, ‘bedensel travma’ sonucu gerçekleştiğine yer verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir