GiresunUlusal

NURETTİN CANİKLİ’DEN RABİA NAZ ÖNERGESİ

Ailesi tarafından Rabia Naz cinayetinin üzerinin örtülmesinde ve TV’lerde haber yapılmasında parmağı olduğu ileri sürülen AKP İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, olayın araştırılması için TBMM’ye önerge vererek Araştırma Komisyonu kurulması talebinde bulundu.Önerge Canikli’nin de aralarında bulunduğu bir grup milletvekilinin imzasıyla TBMM başkanlığına sunuldu.

Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018 günü evinin önünde yaralı halde bulunan ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümünün üzerindeki sır perdesi aradan geçen zaman zarfına rağmen aralanmadı. “Kaza mı yoksa intihar mı?” sorusu akıllara gelirken baba Şaban Vatan,isim vererek Canikli suçlamış, O ise “Soruşturmanın yapılabilmesi için dokunulmazlığımın kaldırılması gerekiyorsa ona da hazırım” demişti.

CANİKLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

31 Mart seçimlerinde yeniden seçilemeyen eski Eynesil Belediye Başkanı’nın yeğeninin Rabia Naz’a çarptıktan sonra küçük kızı evin önüne bıraktığı iddiasını dile getiren baba Şaban Vatan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi dosyayı kapatmaya çalışmakla suçlamıştı. Canikli ise baba hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve basın açıklamasıyla kendisini savunmuştu.

ACILI BABA, CANİKLİ’YE ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

HSYK’nın soruşturmayı derinleştirme hamlesinin ardından baba sosyal medya hesabından bir kez daha seslenmişti. Acılı baba “Nurettin canikli Rabia Naz vatanın faillerini adalete teslim et. Hiçbir kişiliğin kendi emelleri, menfaati, çıkarı için adalete, hukuka, tıpa, içinde bulunduğu partiye, seçmelerine, ülkenin değerlerine zarar verici itibarsızlaştırma hakkı yoktur. Bu yapılanlar insanlık suçudur” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir