GiresunManşet Üstü

NEDENİ GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATI MI?

Çıtlakkale mahallesinde yaşayanlar korku içinde. Çünkü burada yer kayıyor ve bu nedenle binaların temelleri ile toprak arasında, yollarda 5-6 cm bulan çatlak ve yarıklar meydan geldi.

833m9124b35m7e4nw335ze

Bölgede incelemelerde bulunan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, bunun İl Özel İdare Gençlik Merkezi’nin inşaatından kaynaklandığını iddia etti.  Çıtlakkale Mahallesi 172 No'lu Sokak'ta incelemelerde bulunan Aksu, burada toprak kayması sonucu hasar meydana geldiğini belirterek gerekli önlemlerin derhal alınması gerektiğini, aksi takdirde hayati tehlikeler meydana gelebileceğini söyledi.

 Mahalle sakinleri ile görüşerek, toprak kayması nedeni ile hasar gören evleri, yolları ve arazileri inceleyen Aksu, bu sorunun bölgeye yapılan Özel İdare Gençlik Merkezi inşaatından kaynaklandığını, inşaatın özensiz bir şekilde yapıldığını ve istinat duvarı için geç kalındığını belirterek, “Burada arazinin jeolojik yapısına uygun tedbirler alınmalıydı. Bu inşaatın yapılması ve projesi gözden geçirilmeli”dedi.

 

1ppe2491wq8144ff1662pm

Başkan Aksu bu konu ile ilgili hem Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, hem Afet İşleri Müdürlüğü’nün bir an önce tedbir alması için çağrıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir