GiresunSiyaset

NECMİ SIBIÇ: “BULANCAKLILARIN OYUNU ZİYAN EDEMEYECEKLER”

BULANCAK’TA RECEP YAKAR 128 OYLA KAZANDI. CHP SEÇİM SONUCUNA İTİRAZ ETTİ

Bulancak ilçesinde AK Parti’nin adayı ve mevcut belediye başkanı Recep Yakar, 128 oy farkla yeniden belediye başkanı oldu. Yakar 11 bin 850, CHP adayı Necmi Sıbıç ise 11 bin 722 oy aldı. Bu sonuca CHP itiraz etti.

Yoğun bir katılımın olduğu toplantının açılışında konuşan CHP Seçim Komitesi Başkanı Ömer Mustafa Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Ahmet Akgün ve İYİ Parti ilçe Başkanı Nesim Çelik Bulancak’ta yakalanan birliktelik ve sevgi ortamını devam ettirmek istediklerini, seçimle ilgili yasal sürecin başladığını ve takipçisi olacaklarını belirttiler.

CHP adayı Necmi Sıbıç ise “Ak Parti kazanırsa Recep kazanır, CHP kazanırsa Bulancak kazanır. Bulancak’lının bir oyunun bile ziyan edilmesine izin vermeyeceğiz. İlçe Seçim Kurulu, İl Seçim Kurulu, olmadı YSK’ya kadar konunun takipçisi olacağız” dedi.

NECMİ SIBIÇ: “İKİ KEZ ÜZERİME SALDIRDILAR”

SıbıÇ şunları söyledi: “Biz sokakta Bulancak’lım ile buluşmaya başladığımızdan bu yana sürekli sevgiyi çoğaltarak ve büyüyerek yürüdük. Bulancak’ta kin ve nefretin değil, sevgi ve saygının hakim olması gerektiğini söyledik. Her düşünceden insanımızı kucaklayarak kimseyi ötekileştirmedik. Seçimle alakalı yasal süreç devam ediyor. İlçe seçim kuruluna konuyla alakalı itiraz dilekçelerimizi verdik.

Sevgiyi ve saygıyı hakim kılmaya çalıştığımız Bulancak’ta seçim akşamı birilerinin dolduruşuyla iki kez üzerime saldırıldı. Biz o arkadaşlarımızı da kucaklıyoruz. Onlara da sevginin kıymetini anlatacağız. Biz kardeşlerimizi üzerimize saldırtan zihniyetten asla olmayacak ve bu kente sevgi tohumları ekmeye devam edeceğiz. Onları da kucaklayacak ve dertlerine derman olacak olan biziz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir