Aktüel

NECATİ TIĞLI:”CUMHURBAŞKANI HEMŞERİLERİMİN BAŞINA ÇAY ATTI”

TBMM Başkanlık Divanı katip üyesi Giresun milletvekili Necati Tığlı, bütçe görüşmelerinde, meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada, genel siyaset, gündem konularının yanı sıra, Giresun’daki afet ve sonrasında yaşananlara da değindi.

Selin üzerinden dört ay geçtiği halde kaybolan 4 kişinin hala bulunamadığını hatırlatan Tığlı, “Sel sonrası Sayın Cumhurbaşkanı Giresun’a geldi. Sözde acılı insanların acısını paylaşacak, onlara destek olacak ama maalesef olmadı. Acı, gözyaşını paylaşmak yerine miting yaparak Giresunlu hemşehrilerimin kafasına çay attı ve “Keyif çayı demleyin.” dedi. Arkadaşlar, Giresun’a gelip keyif çayı mı verilir? Hangi cenaze evinde, yas evinde keyif çayı demlenir? Herhâlde siz ya cenaze evinin ne anlam taşıdığını bilmiyorsunuz ya da her zaman olduğu gibi milletin aklıyla dalga geçiyorsunuz” dedi.
2021 yılı bütçesi hakkındaki görüşlerini de açıklayan CHP milletvekili Tığlı, “Öncelikle herkes şunu bilmeli ve kabul etmelidir: Bu bütçe tam anlamıyla hayal bütçesidir. Bu bütçenin hayal bütçesi olmadığını kabul edenler yani iktidar milletvekilleri bu bütçenin gerçekten halkı kucaklayan, halkın dertlerine derman olan, halkın hayallerini gerçekleştiren, parayı eşit paylaştıran bir bütçe olduğuna inanıyor musunuz?” diye sordu.

Necati Tığlı konuşmasını, “CHP zihniyeti, gençlerden yana olmaktır. CHP zihniyeti, kadından yana olmaktır. CHP zihniyeti, cumhuriyetten yana olmaktır. CHP zihniyeti, bağımsızlıktan yana olmaktır. CHP zihniyeti, özgürlükten yana olmaktır. CHP zihniyeti, adaletten yana olmaktır. Ama hiç kimsenin şüphesi olmasın, bu ülkede karar vericiler gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Biz geldiğimizde, halkın bütçesi halka eşit dağıtılacak, kısa çöp uzun çöpten hakkını alacak. “diye bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir