Giresun

NECATİ TIĞLI, ‘TAM KAPANMA’ İSTEDİ

TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Koronavirüs ile yapılan mücadeleyi freni patlamış kamyona benzetti

Erdoğan’ın, “İnşallah 1 Mart’tan itibaren kriterleri karşılayan illerimizde beklentileri karşılayan adımlar atılacaktır” dediğini hatırlatan Tığlı,“ Vakalarda Avrupa birinciliğine, dünya dördüncülüğüne geldik. Vakalar bu kadar hızla artarken önlemlerin aynı hızla gevşetiliyor olmasının bizi bugünlere getireceğini hep söylemiştik. Bunun böyle olmaması içinde tam kapanma olsun demiştik” dedi.

CAN KAYIPLARI İKTİDARIN UMURUNDA DEĞİL
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Necati Tığlı, şunları söyledi: “Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Hollanda ve daha birçok ülke tedbir üstüne tedbirler alıp kapanırken bizim iktidar milletin aklıyla dalga geçer gibi önce kongrelerini bitirdi şimdi de dostlar alışverişte görsün dercesine sadece hafta sonlarını kapatıyor. Anlaşılan o ki elinde vatandaşa yapacak yeterli aşısı ve destek verecek parası olmayan İktidar, vatandaşları kaderine terk etmiştir. Ne artan vakalar ne de artan can kayıpları iktidarın umurunda değil. İktidarın bu vurdumduymaz davranış ve kararları sağlık çalışanlarının üzerinde ki yükü de hızla arttırmaya devam ediyor. Kimse iktidarın bu söylediklerine güvenmesin ve hem kendisi hem ailesi için gerekli tedbirlerini alarak virüsle olan mücadelesine devam etsin”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir