AktüelGiresun

NECATİ TIĞLI, BAKAN FAHRETTİN KOCA’YI İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Necati Tığlı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı günlük Koronavirüs verilerinin gerçekleri yansıtmadığını, aslında vaka sayısı ve ölümlerin daha da fazla olduğunu belirterek, “Halk sağlığını tehlikeye atanlar istifa etsin” çağrısı yaptı.  

Tığlı, Bakan Koca’nın son açıklamasını değerlendirmek üzere yaptığı yazılı açıklamada, 25 Kasım tarihinde 6 bin 814’ü semptom gösteren, 21 bin 537’si ise semptom göstermeyen olmak üzere toplam 28 bin 351 koronavirüs vakasının tespit edildiğini ifade etti. Milletvekili,  “aylardır açıklanan vaka sayılarının aslında gerçekleri yansıtmadığını, iktidarın Pandemi sürecini yönetemediğini defalarca söylemiştik. Böyle ve bu anlayışla giderse önümüzdeki ayların çok ama çok zor geçeceğini şimdiden söylemek istiyorum ve iktidarı bir an önce çözüm odaklı yeni tedbirler almaya davet ediyorum” dedi.

Tığlı, “10 Mart’ı 11 Mart’a bağlayan gece açıklanan ilk vakada ve 15 Mart’ta ki ilk ölüm haberini açıklarken çenesi titreyen Fahrettin Koca’nın bugün gelinen noktada ne çenesi titriyor ne de iktidarın yalanlarına sözcülük yaparken yüzü kızarıyor” dedi.

“BİLİM KURULU ÜYELERİ İSTİFA EDİP HEMEN EMEKLİ OLSUN”

Halkın sağlığını yalanlar söyleyerek tehlikeye atan ve açıklamalar yapan kim olursa olsun suçludur diyen Necati Tığlı, “Hipokrat yemini etmiş Bilim Kurulu Üyelerinin daha fazla iktidarın oyuncağı olmadan hemen istifa ederek emeklilik işlemlerine başlamaları gerektiğini” ifade ederken “aslında istifa etmesi gereken kişinin Bakan Fahrettin Koca’yı ve Bilim Kurulu Üyelerini her türlü yalana, yanlış bilgilendirmeye mecbur bırakanlar olması gerektiğini” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir