GiresunSiyaset

NE BİLİYORSAN AÇIKLA ŞENLİKOĞLU, NE DEMEK KAYNAKLAR KÖTÜYE KULLANILDI?

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, selefi Kerim Aksu dönemine ilişkin bilgiye, belgeye dayanmayan ‘bildiği bir şey varmış’ iması yaratan eleştirilerini sürdürüyor. Şenlikoğlu bu sefer de Aksu’yu “kaynakları kötüye kullanmakla” suçladı. Aksu ve siyaset arkadaşları ise bu iddialara sessiz kalmayı sürdürüyor. 

AKSU SUSUYOR, ŞENLİKOĞLU VURUYOR

Başkan Şenlikoğlu, yaptığı son açıklamada da Aksu döneminde kaynakların kötüye kullanıldığını iddia ederek “çok ciddi bir borç yükü, kurumsal kimliği kaybolmuş bir yapı, işleyişi sıfıra inmiş bir belediye devraldık” dedi.
Şenlikoğlu açıklamasında “300 milyonluk bu borç batağı kısa vadede kurumumuz adına büyük tehditler içeriyordu. Bizim öncelikle bu tehdidi ortadan kaldırmamız gerekiyordu. Son yaptığımız ödemelerle birlikte yaklaşık 80 milyonluk borç ödemesi gerçekleştirdik. Borç batağına saplanmış belediyemize önce nefes aldırdık. Artık borçlanan ve kaynaklarını kötüye kullanan bir belediye yapısı yok. Artık tasarrufu ön planda tutan ve vatandaşın parasını son kuruşuna kadar vatandaş için kullanan bir belediye yapısı var” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Şenlikoğlu açıklamasında, şehiriçi trafiğinin çözümü için çalışma başlattıklarını da ifade etti ve bunun için altyapıya önem verdiklerini söyledi. Aytekin Şenlikoğlu, Giresun’un altyapı sorunu olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:“Geçtiğimiz günlerde yağan şiddetli yağışlar esnasında bazı mahallelerimizde önemli altyapı sorunları yılların ilgisizliğini ortaya çıkardı. Bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Özellikle Hacısiyam Mahallesi’nde birikmiş olan bu problem karşımıza çıktı. Bu bölgede altyapı adına yeni hatlar çekerek, sorunları ortadan kaldırdık. Sel baskınları ve su taşkınları gibi olayların yaşanmaması adına aciliyet bekleyen bölgelerde ciddi çalışmalar yaptık. Hazırlanan çalışma programı kapsamında şehir genelinde benzer çalışmalarımız devam ediyor. Önce alt yapıyı, sonra da üst yapıyı koordineli olarak eksiksiz tamamlayacağız”.
Başkan Şenlikoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:” Vatandaşlarımızın en doğal hakkı olan sahillerin kullanımının tekrardan vatandaşlarımıza verilmesi adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Şehrimizin batı kıyısındaki plajlar bölgesinde başlattığımız çalışmalar ile birlikte öncelikle kumsallarımızı temizliyoruz. Bu sayede hem sahillerimizde sahiplenilmiş ruhsatsız kaçak yapıları kaldırıyoruz hem de sahillerimizi ve kumsallarımızı yeniden halkımızın hizmetine sunuyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız sürecek”.

Aytekin Şenlikoğlu’nun göreve geldiğinden bu yana özellikle borçlar konusunda sıklıkla dile getirdiği, ancak belgeye, bilgiye, soruşturmaya, incelemeye, bir rapora dayanmayan bu eleştirilerine, CHP ve  Aksu cephesinden cevap verilmemesi dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir