Giresun

MUSTAFA SARIGÜL, GİRESUN’DA MASAYA VURDU (GÖRÜNTÜLÜ HABER)

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Giresun’da düzenlediği basın toplantısında, İl Başkanı Selim Çilesiz’i azarladığı diaologla ilgili konuştu: “Ses tonum hangi il başkanım olursa olsun aynı şekilde olacaktır. Çünkü siyasi makamlar yan gelip yatma yeri değil, hizmet etme yeridir.” dedi.MUSTAFA SARIGÜL, GİRESUN'DA MASAYA VURDU (GÖRÜNTÜLÜ HABER)“AKP’NİN ÜLKEYE VERECEĞİ BİR ŞEY YOK”
Giresun Kale Kafe’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Mustafa Sarıgül, şunları söyledi: “Türkiye zamlardan ,faturalardan başka bir şey konuşamıyor, gittiğim yerlerde dikkati çekiyor kimsenin yüzü gülmüyor. Elektrik ve doğalgaz faturaları evlerde huzur bırakmadı, esnafa dükkan kirası kadar elektrik faturası geliyor. AK Parti’nin bu saatten sonra ülkeye verebileceği de, ülkeden isteyebileceği de bir şey yoktur. Türkiye AK Parti’ye mahkum değildir, artık Türk siyasetinde TDP var”.
İktidar olmaları halinde ekonomik milliyetçiliğe önem vereceklerini belirten Sarıgül “ fındık, çay, buğday, pamuk, incir, pancar, zeytin gibi ürünleri korumak ülkenin sınırlarını korumak kadar milli ve onurlu bir görevdir” ifadesinş kullandı.

Tarıma, turizm, teknoloji, tekstil ve ticaretten oluşan 5 T formulüyle Türkiye’yi kalkındıracaklarını vurgulayan Sarıgül, “Ekonomik milliyetçilik yapacağız, malımızın, mülkümüzün değerini koruyacağız. Bir kez daha altını çiziyorum, ekonomik milliyetçilik fındık demektir, çay demektir, pancar demektir, ekonomik milliyetçilik tütündür, buğdaydır, pamuktur, ekonomik milliyetçilik ülkemizin doğal güzellikleridir.

Mustafa Sarıgül şöyle konuştu: “TDP, tarafsız Cumhurbaşkanı, güçlü parlamento, bağımsız yargıdan yanadır. İş başına geleceğiz ve ülke sorunlarını çözeceğiz. Ülkemizi hukukun üstünlüğü ve demokrasi içinde yöneteceğiz. Bizim iktidarımızda devlet adil olacak, vicdanlı şefkatli ve merhametli olacak. Bizim tercihimiz zenginden yana değil, işsizden, emekliden, esnaftan, çiftçiden, memurdan ve engelliden yana olacak. Eğitimde fırsat eşitliği sağlayacağız, üretim diyeceğiz. Köylerimizi yeniden şenlendireceğiz. Kendi çiftçimizi ihya edeceğiz.”” diye konuştu.MUSTAFA SARIGÜL, GİRESUN'DA MASAYA VURDU (GÖRÜNTÜLÜ HABER)
ÇİLESİZ’İ ÖVDÜ: “SES TONUM HEP AYNI OLACAK” 
Sarıgül, bir gazetecinin, sosyal medyada yayımlanan, partisinin Giresun İl Başkanı Selim Çilesiz arasında geçn diyalogla ilgili videonun, “başkanı azarladığı” şeklinde yorumlandığı ve tartışıldığı yönündeki sorusu üzerine şöyle konuştu: “Ben sayın Selim Çilesiz’i çok seviyorum, çok da başarılı olmasını istiyorum ama daha çok çalışmasını istiyorum. Daha çok çalışacak ve Giresun’da Türkiye Değişim Partisini şahlandıracak. Selim Çilesiz, Türkiye’deki tüm il başkanlarına örnektir. Çilesiz’den daha çok çalışmasını, daha çok koşmasını istiyorum. Benim ona sevgim çok başkadır, evimin insanıdır, çok değerli bir kardeşimdir ama Türkiye’deki vatandaşlar benden iktidar bekliyor, ben de Giresun’da Selim başkandan iktidar bekliyorum. Bazı arkadaşlar demişler ki ‘Çilesiz başkana ses tonu biraz yükseldi.’ Hayır, o, benim onu ne kadar sevdiğimi biliyor. Ses tonum hangi il başkanım olursa olsun aynı şekilde olacaktır. Çünkü siyasi makamlar yan gelip yatma yeri değil, hizmet etme yeridir.”

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün basın toplantısına, Samsun, Ordu, Trabzon il başkanları ve yöneticileri de katıldı. Sarıgül daha sonra Gazi Caddesi ve Atatürk Meydanı’nda esnafı ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir