Giresun

MUSTAFA KARADERE’NİN ‘SOYSUZLU’ PANKARTINA CHP İL BAŞKANINDAN TEPKİ

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere’nin ilçe merkezine İçişler Bakanı Süleyman Soylu’ya destek için astığı pankarta bir tepki de CHP İl Başkanı Gültekin Uzunalioğlu’ndan geldi. Uzunalioğlu, pankarttaki “Bu kadar soysuza Süleyman Soylu yeter” ifadesini seviyesiz, nezaket sınırlarını aşan ve halka hakaret içeren sözler olarak nitelendirdi.
CHP İl Başkanı açıklamasında şunları söyledi: ”Siyasetteki seviyeyi alçaltan, nezaketsiz ve halkımızı tahrik eden bu seviyesiz sözler içeren pankartı hazırlayanları ve asanları şiddetle kınıyoruz. Halkımız tahrik edici bu oyunlara gelmeyecektir.
Bağrından çıkardığı 42. ve 47. gönüllü alayları ile Kurtuluş savaşında destan yazan kahramanların şehrinin çocuklarını kimse soysuzlukla itham edemez. Giresunlu’ların atası olan Çepni Türkleri, Karadeniz’i Türkleştiren Oğuz boylarından biridir. Espiyemizde bir çepni yurdudur.
Soyluluk ve asillik , nezaketle halka hizmeti içerir. Hakaretle, seviyesiz üslupla ve nezaketsiz şekilde davrananlar soyluluktan en son bahsedecek kişiler olduğunu hatırlatarak siyasi rakiplerimizi nezakete davet ediyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir