Giresun

MUSTAFA DESTİCİ GİRESUN’DA KONUŞTU: BDP AKLINI BAŞINI ALDoğankent’i, ‘yiğit, milliyetçi ve maneviyatçı kardeşlerinin ilçesi’ olarak tanımlayan Destici, Belediye Başkanı ve BBP adayı Nazmiye Kabadayı’ya destek istedi.  

Mustafa Destici burada yaptığı konuşmada, BDP’yi eleştirerek, şunları söyledi: "BDP bu bir yerel seçim değil referandum diyor. Neyin referandumu özerkliğin referandumu. Ben buradan onlara sesleniyorum aklınızı başınıza alın. Bu millet hoşgörülüdür, bu millet sabırlıdır ama bıçak kemiğe dayanırsa yeri ve zamanı geldiğinde rüyalarınızı kabusa çevirir hayallerinizi zindan eder ve heveslerinizi kursaklarınızda bırakırız Allah'ın izniyle. Değil vatanın bir karış toprağını bir çakıl taşını dahi kimseye vermeyiz. Bu millet yeri gelir kanını verir, canını verir, malını verir, Çanakkale'de olduğu gibi evladını şehit verir ama vatanın bir karış toprağını kimseye vermez. Herkes bunu böyle bilsin herkes aklını başına alsın ve herkes buna göre hareket etsin."

Destici, sözlerine şöyle devam etti: "Peki ne vaat ediyorlar diyorlar ki öz yönetim. Ne demek öz yönetim yani bizi seçersen kendi okulumuzu kuracağız kendi güvenlik güçlerimizi oluşturacağız ve kendi vergi sistemimizi yapıyoruz. Zaten ne diyor eş başkanları siyasi temsilcileri her zaman televizyonlarda dinliyoruz bu bir yerel seçim değil referandum neyin referandumu özerkliğin referandumu diyorlar. Ne hükümet ne de meclisteki diğer partilerden bunlara hiçbir cevap yok."

Yeni belediye binasının açılışını yapan Destici daha sonra Yavuzkemal Beldesine geçerek partisinin mitingine katıldı. Belediye başkan adayı İsmail Yıldız’a destek isteyen Destici, belediyeyi kazanmaları halinde beldeye tekrar geleceği sözünü verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir