Giresun

MUSTAFA DEMİRCİ’YE ‘İSTİFA ET’ DENMEMİŞ

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci’nin, yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Demirciler Gıda Firması’nın ekonomik kriz nedeniyle üretimini durdurarak kapanış sürecine girmesi üzerine başlayan ‘Demirci Borsa başkanlığından istifa etmeli’ tartışma ve iddiaları sürüyor.
Borsa Meclis Başkanı Harun Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, yönetim kurulu olarak Demirci’ye istifa etmesi yönünde bir çağrıları olmadığını belirterek iddiaları yalanladı. “Sn.Demirci’nin fındık sektöründe zaman zaman her firmanın yaşadığı veya yaşayabileceği sıkıntılardan birini yaşaması, Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmasına engel değildir” diyen Aydın,  “Borsaların mevzuatına göre, yönetim kurulu başkanının, yönetim kurulu üyelerinin ve meclis üyelerinin mali durumları ile gelir-gider tabloları sorgulanmamaktadır.

Seçilme hakları borsa üyelikleriyle alakalıdır ve yine mevzuat incelendiğinde bu ve buna benzer her şey açıkça belirtilmiştir” dedi.

“DEMİRCİNİ DURUMU AHMET BAŞKAN GİBİ DEĞİL”

 Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri uyum içersinde çalışmalarını sürdürdüğünü ve aralarında hiçbir sorun olmadığını söyleyen Harun Aydın, eski merhum başkanlardan Ahmet Başkan gibi Demirci’nin de istifa etmesini isteyenlere şu cevabı verdi: “Basında emsal gösterilmek istenen Giresun Ticaret Borsası’nın bugünkü kurumsal ve finansal yapısında, aynı zamanda Fındık Sektörü adına bir çok önemli kararların alınmasında  çok büyük özverili çalışmaları bulunan Giresun Ticaret Borsası’nın duayen Başkanı Merhum Ahmet Başkan’ın istifasının emsal gösterilerek Sn. Demirci ile ilişkilendirilmek istenmesi, bu mevkilerde hizmet yürütmüş insanlar adına bu şekilde polemik konusu yapılması çok üzücüdür. Sn. Ahmet Başkan ile Sn. Demirci’nin durumu bir birinden tamamen farklı boyuttadır”

GTB Başkanı Harun Aydın, şunları söyledi:”Fındık, sektöründe volaliteli fiyatlar, doğal afetler, yapılamayan tahsilatlar, zaman zaman geçici sıkıntılara sebebiyet vermekte olup, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Mustafa Demirci’nin, süreç içinde yaşadığı sıkıntılar varsa bunları en kısa sürede atlatacağına can-ı gönülden inanıyoruz.

Demirciler Gıda firması, faaliyetlerini hali hazırda normal bir şekilde sürdürmekte olup, Sn. Demirci’nin, Borsa Başkanlığının tartışmaya açık bir durum olmadığını kesinlikle ifade ediyoruz. Şahsım adına Meclis Başkanı olarak, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimiz ile birlikte uyum içerisinde Giresun Ticaret Borsası’nın menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımızın sürdürüldüğünü ifade ediyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir