Giresun

MUSTAFA DEMİRCİ’DEN TEŞVİK TEŞEKKÜRÜ

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci, 5084 Sayılı Teşvik Kanunu'ndaki süre uzatıımına gidilmesini takdirle karşıladıklarını belirtrrerek, Başbakan Erdoğan ve emeği geçenlere teşekkür etti. 
TOBB’a bu konuda taleplerini ilettiklerini söyleyen Demirci,  “İş Dünyası olarak bu yılın başından beri beklediğimiz sigorta primi işveren hissesi teşvikine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı geçtiğimiz haftalarda yayımlanarak yürürlüğe girmiştir” dedi.
Demirci açıklamasında şunları söyledi: “Yapmış olduğumuz çalışmaların sonucunu almanın ve Üyelerimizin bir sorununa daha fayda yaratabilmemizin haklı gururunu yaşamaktayız. Söz konusu karar ile 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran, özel sektöre ait işyerlerimiz tekrar bu kararla üzerinde bulunan yüklerin hafiflemesinden dolayı daha fazla işlerini düşünebilme ve istihdam yaratabilme şevkine kavuşmuşlardır. Yapılan teşvikle kısaca, işyerlerine, malullük, yaşlılık ve ölüm sigorta primi işveren hissesine 5 puanlık prim teşvikine ilave olarak, sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanmak üzere 6 puan ilave edilmek suretiyle sigorta primi teşviği uygulanacaktır. Bu teşvik işverenlerimiz için asgari ücretli her bir çalışan başına aylık ortalama 112,37 liralık bir kazanç sağlamış anlamına gelmektedi”
Mustaf Demirci,“Bu vesile ile teşviğin, ilimize tekrar kazandırılmasında öncelikle Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Sayın Nurettin Canikli’ye, milletvekillerimize ve her platformda Türk İş Dünyası'nın sorunlarını makam ve mevki gözetmeksizin Türkiye'nin Zenginleşmesi için daha fazla iş yeri ve istihdamın yaratılmasını dile getiren ve özverili çalışmaları ile göğsümüzü kabartan TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na camiamız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir