Kültür - SanatManşet Üstü

MUSİKİ CEMİYETİ’NDEN MUHTEŞEM KONSER

Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen gecede, dernek üyelerinin oluşturduğu koro tarafından Türk Sanat Müziği konseri verildi.

Dernek eski başkanlarından Muammer Usta’nın koro şefliğinde gerçekleşen konserde, birbirinden güzel eserleri icra eden sanatçılar unutulmaz anlar yaşattılar.

DSC_4631Konseri Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, eşi Sadık Attar ve Ömer Hekim Tıp Fakültesi'nde bir süre önce göreve başlayan öğretim üyelerinden Çocuk Cerahı Yrd.Doç.Dr. Kadir Öymen Hançerlioğulları  ile birlikte izledi.  Attar ve salonda bulunanlar çoğu şarkıları sanatçılara eşlik ederek  birlikte söylediler. 

 

DSC_4620

Konser Muammer Usta’nın söylediği eserlerle sona erdi. Usta’nın ilk kez seslendirdiği dernek yöneticilerinde Ud Sanatçısı Ahmet Çetin Karamehmetoğlu’nun bestelediği Nuri Can'ın sözlerini yazdığı “Yıllarca Anlatsam Sana Sevgimi” şarkısı ayakta alkışlandı. 

Usta şarkının TRT Repertuarına alınması için müracaatta bulunacaklarını açıkladı. 

DSC_4642

 

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün 

Attar konser sonunda yaptığı konuşmada, “Musiki Cemiyeti Giresun’un en güzide kuruluşlarından birisi. Bu kentin sosyal-kültürel yaşamına önemli katkılar sunuyor. Bizleri bu akşam çok güzel, unutulmaz anlar yaşattılar. Başkan, yönetici ve sanatçıları kutluyorum. Kendilerine her zaman üniversite olarak destek olacağız” dedi.  

DSC_4651

Attar sanatçıları tek tek kutladı ve ardından onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

 Üniversitenin akademik personellerinin de katıldığı konsere, Giresunlu sanatseverler de büyük ilgi gösterdi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir