Aktüel

MURŞİT GÜREL, “GİRESUN ESNAFINA DESTEK” ÇAĞRISI YAPTI

Giresun Belediyesi’nin Giresun’dan değil de başka şehrin esnaflarından Ramazan kolisi temin etmesi tepkilere neden olurken, Kent Konseyi’nden “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap” çağrısı yapması anlamlı bulundu.
Başkan Murşit Gürel, “Pandemi sürecinde ciddi sıkıntılarla karşılaşan yerel esnafın yaşadığı sıkıntıların giderilmesi için vatandaşlarımızın duyarlı olması gerekmektedir. Yerel esnaftan alışveriş yaparsanız , paranız ilimiz ekonomisinde kalmış olur. Yeni yerel iş alanları yaratmış olursunuz , halkımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyoruz. ‘’Gün birlik günüdür , gün dayanışma günüdür , gün yerel esnafa sahip çıkma günüdür ‘’dedi
Gürel, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Türkiye ‘ de esnaflık geleneği ve kültürü dünyanın başka bir ülkesinde yok. Kimi zaman evinin anahtarını , kimi zaman çocuğunu teslim ettiğin mahalle bakkalına ve esnafımıza sahip çıkalım. İyi günde kötü günde hep selam verdiğin , gördüğünü değil lazım olanı aldığın esnafımıza sahip çıkalım ki böylece kendi geleceğimize de sahip çıkmış oluruz. Her zaman bizi güler yüzü ile karşılayan ve her zaman selam verdiğimiz yerel esnafımızı yerinde bulmak ve kalkınmasına yardımcı olmak için lütfen esnafımıza sahip çıkalım. Bütün halkımızı yerel esnaftan alış veriş yapmaya davet edelim”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir