GiresunUlusal

MURAT KILIÇASLAN:”26 MİLYONLUK SU İHALESİNDEN PİS KOKULAR GELİYOR”

Bir önceki dönem Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan,  Aksu deresinden geçecek su projesinin devletin 26 milyon TL’sini heder edeceğini belirterek “bu ihaleden pis kokular geliyor” dedi.
Murat Kılıçaslan açıklamasında, kendi görev döneminde beldenin su sorununu %80 civarında çözdüklerini,  5 mahalle ve 10 köyün su ihtiyacını karşılamak için İller Bankası aracılığıyla proje tamamladıklarını söyledi.
Şu anda yapılan ihaleyi gereksiz bulduğunu belirten Kılıçaslan, açıklamasını şu cümlelerle sürdürdü: “Şuan Devlet yetkilileri açıklama yapıyor;
Aksu Deresinden Dereli, Duroğlu, Giresun merkez, Keşap ve Bulancak İlçesini besleyecek su çalışması DSİ kanalı ile başladı. Bu projenin maliyeti 26 milyon TL’dir. Bu su zaten bir kuruş para ödemeden Duroğlu Beldemizden geçmektedir. Bu ihaleyi yapmaya ne gerek vardır. Bizlerin, bölge halkının bilmediği bir şey mi vardır?
Beldemizde DSİ, Giresun Valiliği ve Giresun İl Özel İdaresi eliyle bedava su bulunurken, Belediye çalışanlarından gizli ihaleler yapılmasının altında çeşitli nedenlerin olup olmadığını merak ettiğini belirten Kılıçaslan sözlerini şöyle tamamladı;
Yetkilileri göreve davet ediyorum. Bu ihaleden pis kokular gelmektedir. Kimsenin devletin 26 milyon TL parasını bir kalemde boşa harcamamalıdır.”
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir