Giresun

MURAT KILIÇASLAN, HALİL ÇETİN’İN ÖDÜLÜNÜ ‘ŞAİBELİ’ BULDU

KILIÇASLAN SORDU: " EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜNÜ PARA KARŞILIĞI MI ALDIN?"

Duroğlu Belde Belediye Başkanı Halil Çetin, bir süre önce Kristal Elma ismiyle düzenlene törende 2021 yılının en başarılı belediye başkanı ödülü aldı. Ancak başkana bu ödülün para karşılığında verildiği iddia edildi. İddianın sahibi beldenin bir önceki belediye başkanı Murat Kılıçaslan
Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Kılıçaslan, “Yalnız anlamadığım benden sonra 3 yıllık belediye başkanısın merak ediyorum. Hangi hizmetini bu başarıya layık gördüler? Hizmetinde bulunduğun belediye binası benim dönemimde yapıldı. Parklar, bahçeler, yollar, baskı betonlar ,yolların genişletilmesi, yeni yolların açılması, tüm mahallelerin yollarının asfaltlanıp betonlanması, şelaleleri yapılması benim dönemimde yapıldı “ diye seslendi.
“ÖDÜLE 25 BİN Mİ, 40 BİN Mİ VERDİN”
Murat Kılıçaslan, açıklamasında Halil Çetin’e yönelik olarak şunları söyledi: ”Çok merak ediyorum; bir özel şirketten bu en iyi çalışan başarı belgesini neye göre aldın.Söylentilere göre kimi 25.000 karşılığı, kimi 40.000 TL karşılığında aldığını söylüyor.10 yılda 100.000 TL lik hizmet ettim ben bu belgeyi alamadım. Ama benim beldemin belediye başkanı bir özel şirket tarafından bu belgeyi haketti. Tekrar tebrik ederim. Sadece senden beklediğim; 3 yıllık belediye başkanısın. Halk bana soruyor neye göre, hangi kritere göre bu belgeyi aldı diyor.. Ben de sana soruyorum. Neye göre hangi kritere göre bu belgeyi aldın? Para karşılığı olarak mı aldın? Bu milletin ve benim bilmediğim bir hizmete göre mi bu belgeyi aldın?”
“OTURDUĞUN KOLTUĞU BEN ALDIM”
Kılıçaslan, “Oturduğun koltuğu altına ben aldım. Hangi başarıdan bahsediyorsun?Yoktan varetmek Allah a mahsuz.Telden altına giden Duroğlu’na Demirci ve Tekke mahallelerini Duroğlu’na katarak ben devam ettiriyorum.. Benim ve ekip arkadaşlarımın sayesinde o koltukta oturuyorsun”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir