GiresunSiyaset

MURAT BEKTAŞ DA CHP GİRESUN MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI’NA ADAY OLDU

Cumartesi günü yapılacak olan CHP’de Giresun Merkez İlçe Başkanlığı kongresi öncesinde Ahmet Nejat Karaibrahim’den sonra, seçim ve hukuk işlerinden ve örgütten sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerini yürüten Avukat Murat Bektaş da başkan adayı olduğunu açıkladı.
Bunun için parti binasında basın toplantısı düzenleyen Bektaş, partisinin Türkiye genelinde başarılı sonuçlar elde ettiğini ifade ettikten sonra” hukuksuzluğun gölgesinde geçen yerel seçimlerle de üzüldük, ardından gençlerimiz işlerini kaybetti. Dolayısıyla geçtiğimiz dönemde bazen heyecan verici bazen de üzücü anları birlikte yaşadık. Ancak ne geçmişteki başarıların rehavetine kapılmak lüksümüz var ne de başarısızlıkların hayal kırıklıklarına. Elbette yolumuz uzun, yükümüz ağırdır… Ama yorulursak eğer, Atamızın “Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” sözünü hatırlamalıyız” dedi.
Kendisine destek için gelen partililere seslenen Murat Bektaş “gördüğünüz gibi iktidar büyükşehirlerden esen rüzgârla savruluyor değerli partililer, bize düşen görevse bu rüzgâr bize ulaştığında yelkenlerimizi hazır tutmak olacaktır” ifadesini kullandı.
Seçilmesi halinde yapacaklarını da anlatan Bektaş sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “öncelikle kurumsallığı yerleştireceğiz, Seçimleri adayların, yöneticilerin mücadelesi olmaktan çıkarıp üyelerimizin örgütümüzün seçimleri haline getireceğiz. Gençlerin, kadınların daha katılımcı olmasını sağlayacağız. Üye sayımızın artırılmasına önem vereceğiz. Sandık güvenliği ve eğitim kalitesini artırmak için seferber olacağız. Bunları yaparken de içten ve samimi olacağız.
Ben inanıyorum ki hep birlikte “daha çok çalışacağız ve büyük işler başaracağız.” Ben inanıyorum ki Giresun’da da her şey çok güzel olacak.Bu nedenle hepinizin desteğini bekliyorum”
CHP’de son olarak Suat Öndaş’ın da adaylığını açıklaması bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir