Giresun

MÜLTECİ KENTİ Mİ OLUYORUZ?

SURİYELİ, AFGANLI PAKİSTANLI KOMŞULARIMIZ OLACAK!.. İDDAİYA GÖRE; "GİRESUN VALİLİĞİ MASRAFLARINI

KARŞILAYARAKOTELLERDE KONUK ETTİĞİ MÜLTECİLERİN ÇEŞİTLİ MAHALLERDEN EV ALMASINA YARDIMCI OLUYOR"…

Bir Giresun kamuoyunda konuşulan, "Giresun'a yabancı ülkelerden masrafları Giresun Valiliği tarafından karşılanarak mülteci getirilip yerleştiriliyor" şeklindeki iddialar, İl Genel Meclisi'nin toplantısında da gündeme geldi. CHP Gurup Başkan Vekili Mustafa Yılmaz, Giresun’a gizlice gizli mülteci getirildiğini de ileri sürdü . Yılmaz “Yaptığımız araştırmalara göre ilimize 60 ile 70 arasında Suriyeli, Afganlı, Pakistanlılar’ın mahale mahalle yerleştirildiğini öğreniyoruz" dedi.
Yılmaz!a AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Kubilay Elevli yanıt verdi. Elevli,   ise mülteciler ile gayrimenkul satın alan yabancıları bir birinden ayırt etmek gerektiğini kaydetti. Elevli  "Anayasal haklarını kullanan yabancılar gayrimenkul aldıklarında bir yıl da oturma izni veriliyor. Bu bir Anayasal haktır. Ancak diğer tarafta ise mülteciler istedikleri gibi istedikleri yere gidip ikamet edemezler bunları bir birinden ayırmamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 
İl Genel Meclisi Osman Öden ise “Giresun’a mülteciler gelmeyecek” diye bir söz kullanmadığını belirterek kendisinin Milda arazisine yapılacak TOKİ projesinin mülteciler için yapılmadığını ifade ettiğini kaydetti.

2 yorumlar

  1. yazıklar olsun biz mültecilere bakmak için mi vergi veriyor bu ne vurdum duymazlık. Gezi parkı olayları nın neden cıktığını şimdi anladım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir