EğitimGiresun

MÜDÜRDEN TARTIŞMA YARATAN TWİT

ESPİYE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KAMALAK VE CHP'Yİ HEDEF ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti sonrası başlayan ittifak tartışmalarına Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı da katıldı. Karakayalı’nın Saadet Partisi’nin Millet İttifakı’nda yer almasını eleştirdiği ve CHP’yi hedef aldığı tweti ortalığı karıştırdı.

ÖmerKarakakalı, mesajında,  Ak Parti ile ittifak yapılmasına karşı çıkan önceki S.P Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ı etiketleyerek O’na cevap verdi. Müdür Karakayalı tarafından atıldığı iddia edilen twiter mesajında, “CEHAP’nin tertemiz mazisi, İslama yaptığı ulvi hizmetler ve de İslam Birliği gibi ideal var iken,tutup da Ak Parti gibi milletin maneviyatı, dini ve de idealleri ile savaşan bir parti ile mi itifak yapılırmış” ifadeleri yer aldı.
İYİ PARTİLİ ŞABAN YILMAZ:”MÜDÜRÜM EĞİTİM BİTTİ, GEL SİYASET YAPALIM”
Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı’nın bu mesajının altına yorum yazarak ilk tepkiyi İYİ Parti belediye meclisi üyesi Şaban Yılmaz tepki gösterdi. Yılmaz, şu görüşleri paylaştı: “ İlçe milli eğitim müdürü sn. Ömer Karakayalı Tweetırdan sn. Mustafa KAMALAK’a cevap vermiş. Aklınca ironi yapmış..
Müdürüm gel siyaset yapalım eğitim bitti sayılır ülkemizde…
Öğrenciler sisteme giremiyorlar, ne tabletleri var ne de internete ulaşımları var. Okul aile birliği başkanıyım ve sorunları bir zat biliyorum aileleride dinliyorum. Sosyal medyada siyaset yapmak yerine tek günahı maddiyat olan öğrencilerimizin sorunlarına çare bulmaya davet ediyorum sizi. Haa ben yapamıyorum ben siyaset yapacağım diyorsanız buyurun siyaset arenası burada”

BODUR: “ESPİYE’DE HUZURU BOZDUN” 

CHP İlçe Başkanı Eşref Bodur ise yaptığı açıklamada, müdür Karakayalı’yının siyaset yaptığını ifade ederek “Espiye’de hiç bir müdür böyle siyaset yaptığını ne duydum, ne gördüm. O yüzden, sayın kaymakamımızdan başlayarak, müdürlerimizle saygı içinde görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Sizi bu göreve getirenler, gereken siyaseti yapıyorlar. Bu durumda onlara bile saygısızlık yapıyorsun. Sizi bu göreve getirenler bile Espiye’de huzuru bozduğun için sizden rahatsız olabilirler” dedi.
“EĞİTİMDEN YOKSUN ÖĞRENCİLERE ÇÖZÜM BUL”
Bodur, yaptığı açıklamada, “Siz yeterli internet, yeterli araç olmadığı için eğitimden yoksun öğrencilerimiz için çözüm yolu bulun. Kısa zamanda size eğitimden yoksun öğrencilerimizin durumunu size açıklayacağız. Gündemde kalmak istiyorsanız, CHP’yi karşınıza almaya devam edin”. Değerlendirmesinde bulundu.

TOSUNOĞLU NE YAPACAK? 
Bu açıklamalar ve tartışmalar sonrasında gözler İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’na çevrildi. Tosunoğlu’nun konu hakkında inceleme ve müdür hakkında soruşturma yaptırıp yaptırmayacağı merak konusu…

Bir yorum

  1. Eee sayın müdürüm şimdi görevden kovuldun hakkında soruşturma başlatıldı devlet arailerin usülsüz satışı ile alakalı. iş tuttğun siyasetçilerde ortaya çıkacak. Dinin ve ideallerin doğrultusunda yaptın sanırım bunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir