Ulusal

MISIROĞLU’NUN VASİYETİNE UYULDU MU? TABUTUNA TÜRK BAYRAĞI SARIMASI TEPKİ GÖRDÜ I

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ve ettiği hakaretleriyle sık sık gündeme gelen Kadir Mısıroğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Mısıroğlu’nun ölümüyle akıllara çok konuşulan o vasiyeti geldi. 

Mısıroğlu, 25 Mayıs 2013 yılında sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Vasiyetimdir; M.Kemâl’e zerre muhabbeti olan cenâzeme gelmesin!..” demiş ayrıca, “Eğer bir Müslüman Atatürk’ü seviyorum derse ya ahmaktır ya sahtekardır” ifadesini de kullanmıştı.
Bugün Çamlıca Camisi’nde cenaze namazı kılınan Kadir Mısıroğlu’nu son yolculuğuna AKP’nin önde gelen isimleri uğurladı. Törene AKP Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AKP’li vekil Ahmet Hamdi Çamlı, AKP’li önceki TBMM Başkanı İsmail Kahraman katıldı.

Kadir Mısıroğlu’nun tabutunun Türk bayrağına sarılması da dikkat çekti. Bu fotoğrafın altına yorumlar yazanlar tepkilerini dile getirdiler. Mısıroğlu, o bayrağa, İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy’a, Türk tarihi, Türk diline de küfür anlamına gelecek sözlerle hakaret etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir