Aktüel

MİLLETVEKİLİ CEMAL ÖZTÜRK, YATIRIMLARI AÇIKLADI

AK Parti Giresun Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Giresun ve ilçelerinin millet bahçeleri, sosyal konut ve kentsel dönüşüm projeleriyle örnek bir il haline dönüştüğünü söyledi. Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada; “’Son 18 yılda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Giresun’a toplam 4.6 milyar TL yatırım yapıldı. Bu yatırımların bir kısmı bitti, bir kısmı da devam eden yatırımlar’ dedi.
Milletvekili Öztürk’ün verdiği bilgiye göre bakanlığın yaptığı hizmetler şöyle: 22 bin 28 seyirci kapasiteli stadyum, 1200 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, 12 atık su arıtma tesisi, 2 hava kalitesi izleme istasyonu, 4359 konut, 2 spor salonu, 2 öğrenci yurdu, 3 lise, 3 hastane, 2 ilköğretim okulu, 6 cami, 1 aile sağlık merkezi, 1 sevgi evi ve 8 ticari ünitesi…
Bulancak Millet Bahçesi ve Giresun Millet Bahçesi projelerinin, Kale Mahallesinde, 3.6 hektarlık alanda 2021 yılı sonuna kadar kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirleceğini ifade eden Öztürk, afet konutları ve diğer yatırım ve hizmetlerle, aktarılan ödenekler hakkında bilgiler verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir