Giresun

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU’DAN TAŞERON TEKLİFİ

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU HÜKÜMETE ‘TAŞERONA KADRO’ VAADİNİ  HATIRLATTI VE TEKLİFİN TATİL ÖNCESİNDE TBMM’YE GETİRİLMESİNİ İSTEDİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, hükümetin taşeron işçilere kadro sözünü tutması gerektiğini belirterek, tatil öncesinde hazırlanan teklifin biran önce TBMM’ye getirilmesini istedi. Hükümetin daha önce açıkladığı tasarının kapsamına giren Giresun Üniversitesi’nde bürolarda çalışan 30 taşeron işçinin görevlerinden alınarak temizlik işine gönderilmelerine de tepki gösteren Bektaşoğlu, “hükümet yasa çıkana kadar bu işçilerle ilgili uygulama yapılmasına engel olan bir genelge yayımlamalı” dedi.

TBMM’DE  ÇAĞRI YAPTI: “720 BİN İŞÇİ KADRO BEKLİYOR, HÜKÜMET SÖZÜNÜ TUTMALI”

Son yürütülen FETÖ operasyonları sonrasında kamuda personel ihtiyacı daha da çok arttı, bu boşluğu doldurmak için fırsat doğduğunu ifade eden Bektaşoğlu, yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet Halk Partisinin seçim bildirgesinde yer alan taşerona kadro taahhüdüne Hükûmet de sahip çıktı, taşerona kadro müjdelerle duyuruldu ancak aradan bir yıl geçti, nedense bir türlü gündeme gelmiyor. 720 bin taşeron işçi şimdi kadro beklentisi içinde” dedi.

“GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE KADRO KAPSAMINDA OLAN VE BÜROLARDA ÇALIŞAN TAŞERON İŞÇİLER TEMİZLİĞE GÖNDERİLDİ”

Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi:”Türkiye ve bizler arasında bir anlayış birliği oluştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girmeden Hükûmet bu teklifi mutlaka getirmelidir. Yasal düzenlemenin gecikmesi yeni mağduriyetlere yol açacaktır. Örneğin, Hükûmetin asıl iş tanımıyla kadroya alacağını söylediği ve büro hizmetleri yürüten Giresun Üniversitesindeki 30 taşeron işçi temizlik hizmetlerine verildi. İşçiler kendilerine mobing uygulandığını ve işten çıkarılmaya zorlandıkları, yerlerine yeni işçiler almanın koşullarının yaratıldığı iddiasında. Hükûmetçe, yasa çıkana kadar bir genelgeyle kurumların taşeronla ilgili işlem yapılmasının önüne geçilmesi gereklidir.

HABERİN VİDEOSU :

 

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir