Giresun

MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU TİREBOLU’DA DERT DİNLEDİ

BEKTAŞOĞLU: FINDIK ÜRETİCİSİ FİYATTAN SONRA ŞİMDİ DE TMO MAĞDURU…MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU TİREBOLU'DA DERT DİNLEDİ

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’nin yeni yasam yılı öncesinde son gezisini Tirebolu’ya yaptı. Partisinin kadın kolu başkanlığınca düzenlenen Aşure Günü etkinliğine katılan Bektaşoğlu, daha sonra esnafları ziyaret etti ve kahvelerde halkla sohbet toplantıları yaptı.

Üreticilerin fındık fiyatlarındaki düşüş ve TMO’nun alım kampanyasından kaynaklanan mağduriyetleri dinleyen CHP Milletvekili Bektaşoğlu, “meclis açıldığında bu konuda yaptığım çalışmaları, sizlerden aldığım bilgileri gündeme taşıyacağım. CHP fındığın ve üreticinin yanında. Bunu milletvekillerimiz ve genel başkanımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz fındık yürüyüşü ve mitingiyle gösterdik” dedi.MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU TİREBOLU'DA DERT DİNLEDİ

“AKP YABANCI ALICININ FINDIKTA KURDUĞU DÜZENİN KORUYUCULUĞUNU YAPIYOR. ÜRETİCİ UMURLARINDA DEĞİL”

Bektaşoğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “TMO’nun alımlar sırasında yaptığı uygulamalar şikayet konusu. Randımanlar yanlış bakılıyor, randevu almak zor. Ayrıcalıklı muameleler var. Çiftçi kayıt Sistemi (ÇKS) belgeleri üzerinden bazı organizasyonlar yapılarak topluca alımlar yapılıp üreticinin fındığından bazıları haksız kazanç elde ediyor. Bu iddialar araştırılmalı”.

BAKANA ÇAĞRI YAPTI: SADECE ÇKS’SI OLAN DEĞİL, HERKESİN FINDIĞI ALINSIN…

“AKP ve fındıkta bir yabancı alıcının kurduğu düzenin koruyuculuğunu yapıyor. Üretici umurlarından değil. Üretici mutlu diyenleri, ilçelerimize giderek bu sorunları görmeye, üreticimizi dinlemeye davet ediyorum.”” diyen milletvekili Bektaşoğlu, konuşmasında ” fiyat mağduru üretici, bir de TMO mağduru oluyor. Amaçları üreticiyi serbest piyasaya yönlendirmek, orada oluşan ve fındığın sadece maliyeti olan fiyatlara mahkum etmek. Üreticimiz bunun hesabını sandıkta soracaktır.

Bakan Eşref Fakıbaba’yı buradan uyarıyorum: Alımlarda yaşanan bu sorunları bir genelge yayımlayarak ortadan kaldırsın. Sadece ÇKS’ya kayıtlı olan değil, herkesin fındığının alınmasını sağlanmalı. Yoksa fiyatlar daha da düşecek” çağrısı yaptı.MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU TİREBOLU'DA DERT DİNLEDİ

Bülent Bektaşoğlu’nun gezisine, CHP Tirebolu ilçe başkanı Vehbi Güven, Kadın Kolları Başkanı Ayça Ayhan Kozluca ve partililer katıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir