GiresunSiyaset

MHP’DEN DEVLET BAHÇELİ’YE ÇAĞRI

MHP’de olağanüstü kongre dalgası örgütleri de kapsayarak sürüyor. Genel başkan adaylarının gerekli imzayı toplamasının ardından ve bugün de Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdalga’nın istifasıyla tırmanan krize bir de illerden gelen çağrılar da eklendi. MHP Giresun  il yönetimi, akşam saatlerinde toplanarak Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ‘kongreyi topla’ çağrısı yaptı.

Toplantı sonrasında bir deklarasyon yayınlayan il yönetimi, MHP’nin 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde 48 bin 970 oy alarak 1 milletvekili çıkardığını ama  1 Kasım seçimlerinde 10 bin 658 oy kaybederek seçim mağlubiyeti yaşayarak 1  milletvekilliğini kaybettiklerini, Türkiye genelinde de 2 milyon oy ve 40 milletvekili kaybettiklerini hatırlattı.  

Deklarasyonda şu görüşler dile getirildi: “Seçimlerden sonra bazı il başkanlarının dahil olduğu üst kurul delegeleri olağanüstü kongre isteklerini belirterek Genel Merkezimize müracaat etmiş ancak genel merkezimiz tarafından bu isteğe karşılık imza veren il ve ilçe başkanları görevden alınarak teşkilatlar kapatılmıştır.

Kongre isteyen delegelere teşkilatları kapatarak cevap vermek ülkücüleri yaralamaktan başka bir işe yaramamıştır.

Genel Başkanımız ve Genel Merkez yöneticilerimizden beklenilen olağan üstü kongre kararı alarak MHP’nin tartışılır hale gelmesi ve mahkeme kapılarına düşen parti olmaktan kurtaracaktır. Olağan üstü kongre Ülkücü Hareketi bir biri ile yeniden kucaklaştıracaktır.
Birleştirici olmak Genel Merkezin görevidir. Fesihçi bir Genel Merkez ileride telafisi zor durumlarla karşı karşıya kalacaktır.

Genel Başkanımızın Türkiye için istediği demokrasiyi partimizde de istiyoruz. Genel Başkanımızdan ülkücü iradeye inanarak ve güvenerek Milliyetçi Hareket Partisi’ni en kısa zamanda olağanüstü kongreye götürmesini arzuluyoruz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir