GiresunSiyaset

MHP’DEN BAYRAK TEPKİSİ

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, "Türk bayrağı kutsaldır, Türk bayrağı namustur, onurdur, şereftir. Bu namusa leke düşürmek kimsenin haddi ve hakkı değildir" dedi.

"Türk bayrağına saldırmaya cüret edenler bilsin ki bu milletin namusuna, onuruna, saldırmışlardır. Bunun bedeli ağırdır" diyen Dr. Orhan Erzurum, "Rengini milletinin kanından alan tek bayrak Türk bayrağıdır. Uğrunda yüzbinlerce şehit verilmiştir. Çanakkale’ de Sakarya'da Dumlupınar'da Kıbrıs da daha dün doğu ve güneydoğuda bu bayrak için şehitler verilmiştir. Verilmeye de devam etmektedir" ifadelerine yer verdi.

Dr. Erzurum yayınladığı açıklamasında şunlara yer verdi; "Dalgalanmasından gurur duyduğumuz bayrağımız göndere kolay çekilmemiştir. Kimse zannetmesin ki oradan inecek. İndirmeye cüret edenler bedelini ağır ödeyecek.

Çözüm zırvalığı içinde ülkemizi kaosa sürükleyen, pkk denilen illeti cüretlendiren, Türk vatanına ve Türk bayrağına saldırıya zemin hazırlatan Akp hükümetini aklını başına almaya davet ediyoruz.

Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alan başbakan ve hükümeti bayrağımızı da ayaklar almaya kalkışanları cesaretlendirmiştir.

Türkiye’nin bütün kurumlarını acizliğe sürükleyen ülkenin doğusunu pkk ya teslim eden vatan topraklarına ve bayrağımıza sahip çıkamayan hükümet, Türkiye Cumhuriyetinin, Türk milletinin hükümeti olamaz. Derhal istifa etmelidir.

Türk milletinin huzurunu, Türkiye’nin barışını, kardeşliğini bozmaya, Türk milleti üzerinden haince hesaplar yapmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Türk milletinin hafızası vatanına bayrağına namusuna saldıranları ve buna zemin hazırlayanları asla unutmayacaktır."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir