Giresun

MHP’DE MUHALİF TEŞKİLATLAR KAPATILIYOR

MHP'nin ve genel başkan Devller Bahçeli'nin derdi, koltuğu. Genel başkan değişikliği isteyen muhaliflerin yeterli imzayı toplamalarının ardından kurultay sürecine giren MHP'de, şimdi de görevden alma krizi yaşanıyor. Pek çok il-ilçe teşkilatında benzer bir beklenti hakin. Giresun'da da benzer bir durumun olabileceği konuşuluyor.
Olağanüstü kongre isteyen teşkilatlar kapatılarak varlıkları ortadan kaldırıldı.Bu kapsamda, Denizli, Aksaray, Kilis ve Uşak il ve ilçe teşkilatları kapatıldı.

MHP'nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'in yazılı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurulan olayda şu ifadelere yer verildi: "Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden; Denizli, Aksaray, Uşak, Kilis İl, Aksaray Merkez İlçe Teşkilatları, MYK’nın verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. Maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar kapatılmıştır. Bu karar 19/02/2016 tarihinde il başkanlıklarına ve Valiliklere bildirilmiştir. Tüzüğümüzün ilgili maddeleri gereğince disiplin işlemleri de devam etmektedir. Kesin kararın verilmesi akabinde kamuoyu bilgilendirilecektir."

Türkiye'nin terör olaylarıyla sarsıldığı bir dönemde MHP Genel Merkezi'nden gelen açıklama tepki çekti. Tabanda "Başka zaman mı kalmadı da bizim irademizi fesh yoluyla engellemek istiyorsunuz" tepkileri yükseliyor. Özellikle sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren partililer, Bahçeli ve yönetimine ateş püskürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir