Siyaset

MHP’NİN YAĞLIDERE ADAYI KAYA

MHP YAĞLIDERE'DE ŞEVKET KAYA İLE BELEDİYEYİ GERİ ALMAK İSTİYOR
Milliyetçi Hareket Partisi Yağlıdere Belediye Başkan adayı açıklandı. Bugün ilçe binasında İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, MYK Üyesi İsmail Bozalioğlu, il ve ilçe yöneticileri ile partililerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Şevket Kaya, MHP'nin Yağlıdere Belediye Başkan adayı olarak deklare edildi.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Başkanı Dr. Orhan Erzurum, 2014 mahalli seçimlerinin partileri  için çok önemli olduğuna dikkat çekerek, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Erzurum konuşmasında; "Önümüzdeki ilk seçimde Türk milleti kendi geleceğine oylayacaktır. Ya milli devlet, üniter yapıyı korumak için oy verecek yada bu milleti bu devleti federasyonlara bölmek başkanlık sistemini getirmek için  oylayacaktır. Partili arkadaşlarımız bunların farkındadır. Köy köy mahalle mahalle gezerek halkımıza bu konuları anlatmaları gerekiyor" dedi.

1,5 ay önce Yağlıdere ilçesinde belediye seçimlerinin startını verdiklerini dile getiren Erzurum, "Partimizin bu zaman zarfında 2 arkadaşımız müracaat etmiştir. Birisi eski belediye başkanımız Şevket Kaya diğeri ise mevcut ilçe başkanımız Yaşar İbaş olmuştu. İbaş yaptığı istişareler sonucu partisinin şahıslardan çok daha önemli olduğunu bizlere söyleyerek partisi adına Yağlıdere adına aday adaylığı sürecinden çekildi. Kendisi bizden müsaade istedi. Aday adayı olduğu için ilçe başkanlığı görevinden de istifa etti. Yaşar başkan bizlerin 4 senedir ilçe başkanlığı yapan bu bayrağı 4 yıldır maddi ve manevi Yağlıdere’de dalgalandıran bu işi çok iyi yapan bir arkadaşımızdı. Şu an yaşar İbaş’ın çekilme sebebi partisi adına fedakârlık yapmaktır" ifadelerine yer verdi.

"YAĞLIDERE ŞEVKET KAYA'DAN MEMNUNDUR"

Yağlıdere halkının Şevket Kaya'nın belediye başkanlığından memnun olduğunu vurgulayan Erzurum, şunlara yer verdi; "Gecen seçimde kazaen belediyeyi bir dönemliğine emanete bıraktık. İl teşkilatımız, ilçe teşkilatımız ve Yağlıdere halkı belediye başkanımız adayını Şevket Kaya olarak belirlemiştir. Bir dönem bıraktığımız emaneti 30 Mart 2014 tarihinde geri alacağız.

"MHP CAMİASINI MAHÇUP ETMEYECEĞİM"

MHP Yağlıdere Belediye Başkan Adayı Şevket Kaya ise, kısa konuşmasında şunları söyledi; "Bana gösterdiğiniz teveccühten çok duygulandım. Sizlere söz veriyorum. Bu itimadınızdan dolayı sizleri mahcup etmeyeceğim. Yağlıdere’ye yapacağımız hizmetler yolu ile partimizi yüceltmeye gayret göstereceğim. Yüce Mevla bizleri bu yolda utandırmasın."

Bir yorum

  1. şevket kaya ve ekibine hayırlı olsun. yaglıdere misyon olarak çok geride şu anki başkan hizmette sıfır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir