GiresunManşet Üstü

MHP ‘ERDOĞAN SEÇİLİRSE’ OLACAKLARI ANLATTI

MHP Giresun İl Başkanı Orhan Erzurum, Giresun halkına çağrıda bulunarak,  10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu'nu desteklemelerini istedi.

Erzurum, düzenlediği basın toplantısında, seçimden çıkacak sonucun Türkiye'nin geleceği, Türk milleti ve çocukların geleceğinin şekillenmesi bakımından önemli olduğunu  belirterek, “Parlamenter demokrasiyi güçlendirelim. Bireysel hak ve özgürlükleri genişletelim. Ülkemizde nefret ve şiddet yerine sevgi ve barışı hakim kılalım. Bu ülke bizim, bu vatan, bu bayrak, bu devlet hepimizin, hep birlikte sahip çıkalım. Çağrımız, milletimizin her ferdinedir. Çağrımız, kalbi vatan aşkıyla atan, gönlü bayrak sevdasıyla dolu olan herkesedir."

Erzurum, “Tayyip Erdoğan seçildiği takdirde hem Başbakanlık, hem de Cumhurbaşkanlığı makamını kontrolü altında tutacak totaliter bir eğilim göstereceğini  iddia ederek, şöyle konuştu: . 17-25 Aralık kirini hala temizleyemeyen aday Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin başı olamayacak, milletin birliğini temsil edemeyecek kadar şaibeli ve sorunludur.

Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse, kendine oy vermeyen, ülkenin öteki yarısını hiçbir zaman temsil etmeyecek, asla herkesin Cumhurbaşkanı olmayacaktır.

, Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilirse; Milleti etnik kimliklere ve mezheplere bölme işine devam edecek, Türkiye’yi Irak ve Suriye’den farksız hale getirecektir”.

MHP İl Başkanı açıklamasında ayrıca, TBMM’de Milletvekili Sinan Oğan’a yapılan yumruklu saldırıyı kınadı ve “Büyük Türk Milletini temsil eden yüce Meclis’te doğruların yüzlerine karşı söylenmesine tahammülü olmayan AKP’li vekiller ne yazık ki kendi hür iradeleriyle yaşama faaliyeti yapmaktan aciz birer militandan farksızdır. MHP Milletvekillerine yapılan bu toplu hücumun ardında, Tayyip Erdoğan’ın kendi vekillerinin iradesine el koyması yatmaktadır. İşid katillerine karşı Türkmenleri savunan MHP Milletvekillerine; AKP’li vekillerin topluca yaptığı bu saldırıyı lanetliyoruz. Ülkücü hafızanın bunu asla unutmayacağını zamanı geldiğinde o tokatları sahiplerine ve ardındaki iradeye iade edeceğini hatırlatıyoruz” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir