Giresun

MHP DE ‘BAŞARILIYIZ’ DEDİ

MHP Giresun Belediye Başkan adayı Orhan Erzurum, “AKP başarısızlığını MHP’ye mal etmeye çalışıyor” dedi. Seçimleri değerlendirmek üzere bir basın toplantısı düzenleyen Erzurum,  istedikleri oy oranı ve başarıya ulaşamadıklarının ancak oyunu artıran tek parti olduklarını söyledi.

Orhan Erzurum,şunları söyledi:”Giresun merkezde belki beklediğimiz sonucu alamamış olabiliriz ama, şu bir gerçek ki bugüne kadar MHP’nin Giresun’da aldığı en yüksek oy oranına sahibiz. İl geneline baktığımızda oylarını artıran tek parti MHP olmuştur. AKP’nin oy oranı yüzde 50’de kaldı. CHP’nin oy oranı yüzde 23. MHP ise oy oranı yüzde 12’den yüzde 19. 29’a çıkardı. Yani il genelinde 51 bin 637 oy aldı. Belediye kazanmamış gözüksek de, reel de bu seçimin galibi MHP’dir. Çünkü oy oranını yarıdan fazla artırmıştır. Diğer taraftan sevindiğimiz bir olayda 40 yıl aradan sonra MHP’li 2 kişinin Giresun Belediye Meclisi’ne girmesi olmuştur” 

Nurettin Canikli ve Mehmet Geldi’nin “CHP’li Kerim Aksu seçimi MHP’nin oylarıyla kazandı” iddialarını da   yanıtlayan Erzurum, ““Canikli ve Geldi başarısızlıklarını çamur atma siyasetiyle devam ettiriyorlar. Milliyetçi Hareket  Partisi dimdik ayakta. Kimseyle ittifak yapmamıştır. MHP bu seçimin en çok çalışan partisidir. Oy alamaması kamuoyunun takdiridir. Buna yapılabilinecek hiçbir şey yoktur. Bunun altında da farklı bir şey aramanın anlamı da yoktur. Burası MHP, burası AKP değil. Burada dimdik bir hareket ve dimdik insanlar var” dedi.

Kerim Aksu’yu kutlayan Erzurum, “İnşallah Sayın Kerim Aksu ilimizin önünü açar, vizyonunu değiştirir, güzel hizmetler yapar. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 5 yıl boyunca belediyenin takipçisi olacağız. Çünkü Giresun hizmete muhtaç bir il” diye konuştu.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir