AktüelGiresun

MEHMET LARÇIN’A VEFA DUVARI

Giresun Belediyesi'nin iki dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten merhum Mehmet Larçın’ın ölüm yıldönümü nedeniyle kendisi için 'vefa duvarı'hazırlandı.Larçın ailesine ait Hacısiyam Mahallesi'deki akaryakıt istasyonunun caddesindeki görsel resimlerden oluşan  duvar için tören düzenlendi. 

311016-mehmet-larcin-kosesi-acilis-139

Programa; Başkan Kerim Aksu, Larçın Ailesi, önceki Belediye Başkanlarından Hasan Karaibrahimoğlu, CHP İl Başkanı Necati Tığlı, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker,Mehmet Larçın İzci Ocağı öğrencileri ve mahalle halkı katıldı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu yaptığı konuşmada Giresun’a önemli hizmet etmiş, Mehmet Larçın’a vefa gösterdiklerini belirterek; “ Kuşkusuz tüm belediye başkanları Giresun’a hizmet etmiştir. Şahsen kendisi yakından tanıyıp, hizmetlerine tanık oldum. Genç yaşta aramızdan ayrılışı hepimizi üzdü. Burada Eşi Zafer Larçın, oğlu, kardeşi, akrabaları ve komşuları var. Belediye olarak geçmişimize saygı göstermeye, vefalı olmaya gayret ediyoruz. Giresunlu vefalıdır. Başkan Merhum Mehmet Larçın’ı anıyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Önceki Belediye Başkanlarından Hasan Karaibrahim, Mehmet Larçın’la beraber Giresun’a ve Giresunspor’a çok güzel çalışmalar yaptıklarını, kendisi adına yapılan bu vefalı çalışmadan dolayı Giresun Belediyesi’ne teşekkür ettiğini söyledi. Merhum Mehmet Larçın’ın yakın arkadaşı Akın Karaibrahim ise bazı anılarını paylaştı.

Aile adına konuşan oğlu İlker Larçın, Giresun Belediyesi tarafından yapılan bu çalışmanın kendilerini çok duygulandırdığını ifade edip; “ Babamın unutulmaması, vefa gösterilmesi ailemizi çok gururlandırdı. Başta Belediye Başkanımız Kerim Aksu olmak üzere emeği geçenlere, Larçın Ailesi olarak teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Fatih Caddesi Üzerinde 35 metre uzunluğundaki duvara Merhum Mehmet Larçın’ı simgeleyen resimler yapıldı. Ayrıca duvar girişinde Mehmet Larçın’ın biyografisi yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir