Siyaset

MEHMET GELDİ BALIK SALDI

BATLAMA DERESİ'NE ALABALIK YAVRUSU BIRAKMAK İÇİN DEVLET TÖRENİ DÜZENLENDİ.TÖRENE; AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MEHMET GELDİ DE KATILDI VE SUYA BALIK SALDI

Batlama deresi, İnişdibbeldesi mevkiine 30.000 adet kırmızı benekli doğal alabalık yavrusu bırakıldı. Bunun için devlet töreni düzenlendi.

2013-1331-2

Giresun Vali Vekili Yüksel Çelik, Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, Alucra İl Genel Meclis Üyesi Fazlı Derbeder ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı görevlileri katıldı.

Bu konuda yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi: "Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması"  projesi kapsamında; su ürünleri yönünden iç su kaynaklarımızın rasyonel bir şekilde değerlendirilmesi, zengin bir protein kaynağı olan balığın gıda olarak insanlara daha fazla sunulması, amatör/sportif amaçlı avcılık yapan vatandaşlarımızı daha çok iç sulara çekebilmek amacıyla balıklandırma çalışmaları yapılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda da devam edecek bu çalışmayla doğa turizmine ve orman köylüsüne katkı sağlanmış olacaktır.

2014 yılı salım programında; Zıva deresine 30.000, Karaovacık deresine 25.000 olmak üzere 55.000 adet kırmızı benekli doğal alabalık yavrusunun yanında 50.000 adet de Abant Alabalığı yavrusunun göletlerimize salımı yapılarak çalışmalarımıza devam edilecektir”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir