Giresun

KUMYALI TARAFTAR GURUBU’NDAN PENBE’YE….

GİRESUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERGUN PENBE, TARAFTARLARIN HEDEFİNDE….

Teknik Direktör Ergün Penbe’nin geçtiğimiz Pazar günü oynanan Giresunspor – Sarıyerspor maçından sonra yaptığı açıklamada tezahürat yaptığı için hedef aldığı taraftarlar yazılı açıklama yaptı.

Kumyalı taraftar gurubu imzasıyla yapılan açıklamada, Ergun Penbe’nin ‘Giresunspor’un ligde kalmasını sağlamak için getirildim’ sözlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek,  “ Kendisi iddia ettiği gibi bu takımı kümede bırakmak için değil play-off oynatmak için Giresun’a gelmiştir. Hatta ilk yarıda yapılan transferleri kendisinin yapmadığını her platformda dile getirerek ikinci yarıda bambaşka bir Giresunspor izleyeceğimiz masalını basın yoluyla tüm Giresun’a anlatmıştır. Giresunspor camiasının 45 yıllık mazisine yakışmayan bir futbolcu grubunun hocası olarak Ünyespor’un büyük gayretleri ve hataları sonucu ligde kalmamız sonrasında alkışlanmayı mı bekliyordu? Bu taraftar sırf küme düşme riski yaşandığı için Giresunsporumuzun menfaatleri gereği susmuş ve son haftada hak edenlere hak ettiği tepkiyi vermiştir” denildi.

Açıklamada şu görüşler dile getirildi: “Bize göre Giresunspor’dan pislikler temizlenecekse buna önce Ergün Penbe gibi daha Giresunspor Camiasının büyüklüğünden habersiz olan hoca ve formanın hakkını vermeyen futbolculardan başlanmalıdır. Yıllardır Genç  Çotanakların yükünü çeken Kumyalı grubu olarak; kulübümüze yaptığımız katkıları ve Giresun’un menfaatleri için girdiğimiz mücadeleleri kendisinin anlamasını beklemiyoruz. Zira Ergün Penbe yaptığı yanlış tercihlerle, işe yaramaz transferlere kulübün parasını harcatırken aklı sıra çamur atmaya çalıştığı Kumyalı grubu toplu halde kombine bilet alarak parasını ödemiş, kulübümüze yük değil destek olmuştur. Yeri gelmiştir kulübün eşya piyangosu biletlerini bir kuruş menfaat beklemeden ilçe ilçe gezerek satmış, yeri geldiğinde ise maddi sıkıntılar yaşayan Giresunspor için elde resmi bağış makbuzu esnaf esnaf gezerek bağış toplamıştır.Bunlardan çok daha önemlisi, her maçta tribünde takımını desteklemiş, ses tellerini Giresunspor için feda etmiştir . Bizim Giresunspor’a olan sevgimizi ölçmek kendisinin haddi değildir.

Ayrıca bu klübe kendisi gibi Giresunspor’un büyüklüğünü anlayamamış olan futbolcu ya da teknik direktörler gelecekse hiç gelmesin daha iyi. Biz Giresunspor’u hak edenlerle birlikte omuz omuza mücadele etmeyi şeref sayarız. Kendisinin anlattıklarına bakıyoruz da; bir üst lige çıktıkta bizim mi haberimiz yok? Bu sezonki performansıyla Ergün Penbe başarısız bir teknik direktördür ve kendisini Giresunspor’da görmek istemiyoruz.

Son olarak, basın aracılığıyla yaptığı “birilerinin dolduruşuna geliyorlar” açıklaması ise başarısızlığını örtme çabası ve hedef saptırmadan başka bir şey değildir. Bizi dışarıdan direktifle bağırttıracak ne şahıs dünyaya geldi, nede para birimi icat edildi. Bizler bundan önce olduğu gibi Giresunsporun menfaatleri gereği kendi doğrumuz neyse dünde onu bağırdık, bağırmaya da devam edeceğiz. Maçta söylediğimizin hafifini yine söylüyoruz. Toplayın bavulunuzu ve defolup gidin! Unutmayın biz hancıyız siz ise yolcu!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir