Giresun

KÜMBET’E ÖNEMLİ YATIRIM

İŞADAMI FUAT CEYLAN'IN 1.4 MİLYON LİRALIK TATİL KÖYÜ PROJESİ TKDK TARAFINDAN KABUL EDİLDİ

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Giresun İl Koordinatörlüğü'ne 9. proje başvuru çağrı döneminde sunulan ‘Giresun’un yeni soluğu bungalov evler’ adlı kırsal turizm projesinin hibe sözleşmesi, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’inde katıldığı törenle imzalandı.

DSC_4450

TKDK Giresun Koordinatörü Özer Çoban, törende konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu projenin ilk olduğunu belirterek, kurum merkezi tarafından mali analizleri yapılacak olan diğer projelerin olumlu not aldığı taktirde, yeni sözleşmeler imzalayacaklarını söyledi.  Çoban, “Toplam yatırım değeri 1,4 milyon lira olan projeyle Kümbet yaylasına konaklama, kamp alanı ve eğlence faaliyetleri için tesis yapılacak. Tesis 9 adet bungalov ev, çocuk parkı, eşsiz doğa, yürüyüş ve bisiklet parkurlarıyla konuklarına hizmet verecek” dedi.

Vali Dursun Ali Şahin ise "2013 yılında 10 adet projeden bir proje hibe desteğine hak kazandı. 9 proje Ankara’da yapılan incelemelerden sonra inşallah gerçekleşecek. Bu Giresun için gerçekten güzel bir başlangıç. Özellikle yaylalarda bu tip yatırımların olması sevindirici. Giresun yaylaları bakir bir durumda. Arap ve güneyli turistlerin bizim yaylalarımızı buraları tercih edeceğine inanıyorum. Tabi buraların allanması, pullanması havalimanının işlerlik kazanması ile başlayacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından proje sahibi Fuat Ceylan ile TKDK Giresun Koordinatörü Özer Çoban hibe sözleşmesini imzaladılar. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir