Manşet Üstü

KÜÇÜK SORUNLAR AMA/Gönül Aydın

Giresunumuza değerli hizmetler verilmektedir. Ancak eksikler de gözardı edilmemeli.
Mesela Toplamda 4 adet alt geçit mevcuttur Ancak bu alt geçitlerin hiçbirisinde engellilerin kullanılabileceği bir engelli rampası bulunmamaktadır. Elbette bu alt geçitler belediyenin tesis ettiği alt geçitler değildir, Karayolları tarafından yapılmıştır, ancak kim tarafından yapılmış olursa olsun engelli vatandaşlarımızın ve araç kullanan çocuk arabaları dahil, bu alt geçitleri kullanması mümkün değildir. Aynı zamanda, merdivenli olan üst geçitleri de kullanması mümkün değildir.
Engelli araçlarının kullanabileceği araçların sadece kullanabileceği Hükümet Konağı karşısında ve hastane önündeki üst geçitlerdir. Bunların haricindeki üst geçitlerin tamamında asansör sistemi bulunmasına rağmen henüz asansör bulunmamaktadır.
Bununla birlikte Giresun Bulancak Durağı’ndan itibaren Teyyaredüzü Gençlik Merkezi’nin bulunduğu alana kadar 4 kilometrelik mesafede, araçların iç yola geçmesinin mümkün olmadığı gibi yayaların da diğer tarafa geçmesi mümkün değildir.
Diğer önemli bir husus ise deniz kenarında bir tuvalet mevcut değildir. Bu da şehrimizde çocuklar, yaşlılar ve vatandaşlarımız için önemli bir eksikliktir.
Bu kadar küçük ama şehirde yaşayanların hayatlarını direk olarak ilgilendirecek sorunlar neden çözülmez?
Galiba sahipsizlikten, sahip çıkmamaktan.
(Gönül Aydın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir