Giresun

KUBİLAY GÜNGÖR’ÜN ADI YAŞATILIYOR

2.5 yıl önce Kumyalı Balıkçı Barınağı’nda elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden Giresunspor eski oyuncularından Zafer Güngör’ün 17 yaşındaki oğlu Kubilay Güngör’ün adını taşıyan çocuk parkı, Nizamiye Mahallesi Mustafa Kemai Ortaokulu yanında açıldı. Açılışa Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun yanı sıra Güngör’ün ailesi, mahalle muhtarları, Giresunspor Kulüp başkanı Mustafa Bozbağ, Kulüp yöneticileri, Teknik direktör Mehmet Birinci, futbolcular, mahalle sakinleri ve çok sayıda çocuk katıldı. Açılışın ilk konuşmasını Nizamiye Mahallesi muhtarı Ali Şahin yaptı. Şahin konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Nizamiye Mahallesi şehrimizin en eski mahallelerinden biridir. Buna rağmen mahallemizde hiçbir park bulunmuyordu.

Çocuklarımız oyunlarını sokaklarda oynuyorlardı. Yoğun araç trafiği onlar için oldukça tehlike arz ediyordu. Sayın başkanımız mahallemizin park sorununu ortadan kaldırdı. Bu mahallenin ilk parkını açmak ona nasip oldu. Kendisine mahalle sakinlerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_2446

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Aksu da  “Muhtarımızın da dediği gibi Giresun şehir merkezi oldukça sıkışık bir yapıya sahip. Bu yüzden şehir içinde nefes alacak alanlar yaratmaya büyük özen gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrin mevcut park sayısını iki katına çıkardık. Ancak bu parkın hepimizin için başka bir önemi var. Kaleci Zafer’in, yani Zafer ağabeyimizin oğlunu geçtiğimiz yıllarda kaybettik. Onun adını yaşatmak adına ilk olarak Mustafa Kemal Ortaokulu’na kurulan kütüphaneye, şimdi de mahallenin ilk çocuk parkına verdik. Kubilay’ı yaşatacağız. Kubilay Güngör Parkı mahallemize, şehrimize ve çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun.” Diye konuştu.

 

 

DSC_2449

 

 

GÜNGÖR AİLESİNDEN TEŞEKKÜR PLAKETİ-Konuşmaların ardından Muhtar Şahin ve Kubilay Güngör’ün babası Zafer Güngör, Başkan Aksu’ya park dolayısıyla şükranlarını bildiren birer teşekkür plaketi takdim ettiler.

 

Daha sonra parkın açılışı yapıldı. Parkta bulunan çok sayıda çocuğun coşkusu ise renkli görüntülere sahne oldu.Parklarına kavuşan çocuklar, Kerim Aksu’ya çeşitli tezahüratlar eşliğinde teşekkürlerini iletirken, birlikte çektirdikleri hatıra fotoğraflarının ardından açılış töreni sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir