GiresunManşet Üstü

KÖYE HİZMET PARASIYLA OTEL

Özel İdare Hizmet Binası olarak yapılan bina 5 yıldızlı otele dönüştürülüyor.  Kararı İl Genel Meclis Toplatısı'na katılan  

Giresun Valisi Hasan Karahan açıkladı. Toplantıda konuşan  Karahan, Giresun'da 5 yıldızlı otel ihtiyacının bulunduğuna belirterek, "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun'u ziyaretlerinde, kentte 5 yıldızlı otel olmadığından ağırlanamadık" dedi.2014-493-1.JPG4709.05.201447

Karahan, havaalanının tamamlanması ve sürekli gelişen ve yeni hizmet binalarıyla genişleyen Giresun üniversitesinin öğrenci potansiyelinin artması ile birlikte bölgeye gelecek konukları ağırlayabileceğimiz 5 yıldızlı bir otelin olmamasının eksiklik olduğunu söyledi.  
Vali Karahan konuşmasında şunları söyledi: "Şehirler artık 5 yıldızlı bir otel olmazsa kasaba diye geçiyor şehir sayılmıyor. Biliyorsunuz buraya Sayın Cumhurbaşkanımız geldi, Sayın Başbakanımız geldi onları burada ağırlayamadık. Demek ki bu şehir için bu bir eksikliktir. Konuyu bir süredir dillendiriyoruz. Zaman zaman talipliler geliyor.  Biz işleticinin Giresun’dan olmasını istiyoruz. Giresunlu olup dışarıda otel hizmetleri yürüten arkadaşlarımız var. Onlarla görüştük. Gelin burada bu hizmeti verin tamamlayın diye. Onlar gelip bakacaklarını söylediler ama henüz gelip bakmadılar.  Konu hakkında Meclisimizin ve basın yoluyla da halkımızın bilgisinin olmasını istiyoruz. Bunlar ham fikirler. Bu işler kendiliğinden olmuyor.  Ne yapılabilir diye sizlerde kendi çevrenizde, kendi aranızda bu konuşun, tartışın, düşünün. Uygun teklifler olabilir. Belki özel ilişkilerinizde de tanıdıklarınız vardır. Bizleri de buluşturursanız dediğimiz gibi bu bir ham bir fikir. Bunun oluşturulması olgunlaştırılması olursa tabi ki iyi olur. Şahsi kanaatim budur"
İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel de, Vali Karahan'a destek verdi.

MECLİS BİNASI DİYE BAŞLANDI, OTELE DÖNÜŞTÜ

Zemin dahil 10 katlı olacağı bildirilen ve yaklaşık 7 milyon TL'ye mal olması hesaplanan yeni Özel İdare Hizmet binası 12 bin metre karelik bir alan üzerine inşa ediliyordu. Projeye göre halen faaliyette olan Özel İdare Müdürlüğü bünyesindeki tüm müdürlükler ile İl Genel Meclisi üyeleri için toplantı ve komisyon salonları da yer alacaktı. Projeye göre binanın 10.    katında ise sosyal amaçlar için kullanılacak kafetarya ve kafeler ile seyir terası bulunacağı ve binanın üç ana girişinin olacağı da belirtilmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir