Sağlık

KIZINA HÜZÜN, 3 KİŞİYE MUTLULUK YAŞATTI

BULANCAKLI 72 YAŞINDAKİ HÜSEYİN AKTEPE'NİN ORGANLARI 3 KİŞİDE YAŞAYACAK

Giresun’un Bulancak ilçesinde yaşayan 72 yaşındaki Hüseyin Avni Aktepe isimli vatandaş, kızının düğününe bir hafta kala hayatını kaybederken, bağışlanan organlarıyla da 3 kişiye umut oldu. 

Giresun’un Bulancak ilçesinde 27 Haziran günü aniden rahatsızlaşan Hüseyin Avni Akrepe, Giresun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hasta, beyne giden bir damarın tıkalı olduğu tespit edildikten sonra Medical Park Ordu Hastanesi’ne sevk edildi. Medical Park Ordu Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Aktepe, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün akşam beyin ölümü gerçekleşti. Ailenin organ bağışında bulunması üzerine Aktepe’nin böbrekleri Trabzon'dan özel uçakla Ankara’ya, Karaciğer’i ise helikopter ile Malatya’da tedavi gören hastalara nakledilmek üzere götürüldü.

Aktepe dört çocuk babası iken önümüzdeki hafta sonu kızı Sabiha Aktepe ile Adem Altunbaş’ın düğünlerinin olacağı öğrenildi. Sabiha Altunbaş, babasının vefatı ile büyük hüzün yaşarken, baba Aktepe organlarıyla 3 kişiye mutluluk yaşattı.

Hüseyin Avni Aktepe’nin torunu Fikri Cem Şener, yaptığı konuşmada, “Dedemin organlarını bağışlama sebebimiz başka canlarda umut olmasıdır. Herkesi organ bağışına davet ediyoruz. Ölümde acı olur ama başka canlarda umut olmak iyidir diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Medical Park Ordu Hastanesi Organ ve Doku Nakil Sorumlusu Dr. Mithat Yağlı, vatandaşları organ bağışına davet ederken, “27 Haziran tarihinde beyne giden bir damarın tıkanması üzerine Bulancak’ta rahatsızlanan Hüseyin Avni Aktepe isimli vatandaşımız bizim hastanemize geldi. Geldiğinde durumu kötüydü. Dün yapılan tüm tedavilere rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Hastamızın beyin ölümü gerçekleşince aile ile görüştük. Kendilerine bilgi verdik. Organlarını aile örnek bir davranış sergileyerek bağışladı. Karaciğer Malatya’ya, iki böbreğin biri Ankara’ya, diğeri de Gazi Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne götürülecek” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir