Aktüel

KIZILAY GİRESUN ŞUBESİ’NDEN ETKİNLİK

Giresun Kızılay Şubesi, Batlama’da ki Özel Giresun Özürlü Bakım Merkezi’nde ‘Bir Yudum Mutluluk İçin, Bir El De Sen Tut’ projesi kapsamında yaşlılara ve engellilere yönelik bir program tertip etti.

Yaklaşık 60 yaşlı ve özürlünün bulunduğu merkezde ilk kez eğlence düzenlendi. Dün gerçekleştirilen etkinlikte yaşılar ve özürlüler doyasıya eğlendiler.

Programda bir konuşma yapan Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, ”Kızılay şubemiz çok güzel bir etkinliğe imza atmış. Kendilerini kutluyorum. Burada bulunan yaşlı ve engellilerimiz için güzel bir etkinlik oldu. Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Bugün gördüğümüz yaşlılar gibi ilerde bizde onlar gibi olacağız. Onlara bir gün bizim de yaşlanacağımızı düşünerek bakmamız lazım. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.

Etkinlik hakkında bilgi veren Kızılay Giresun Şube Başkanı Mürvet Şensoy da, ”Kızılay olarak her konuda insanlarımıza yardımcı olarak projeler hazırlıyoruz. ‘Bir yudum mutluluk için, bir el de sen tut’ projesi kapsamında yaşlılara ve engellilere yönelik bugün ki etkinliği gerçekleştirdik. Etkinlik kapsamında merkezde bulunan hastalarımıza çeşitli hediyeler vererek onlara bir nebze olsun katkıda bulunmak istedik. Kızılay Giresun Şubesi olarak etkinliklerimize ve projelerimize devam edeceğiz” dedi.

Özel Giresun Bakım Merkezi İcra Kurulu Başkanı Yener Türk de, bu etkinliğin kuruluşta kalanları mutlu ettiğini belirterek katılımları için Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, pasta kesilerek çeşitli ikramlar da bulunuldu, hediyeler dağıtıldı. Yaşlı ve engelliler doyasıya eğlendiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir