Aktüel

KİRAZ KARDEŞLİĞİ…

GİRESUN BELEDİYESİ İLE TEKİRDAĞ BELEDİYESİ, KİRAZ FESTİVALİ'NDE KARDEŞ ŞEHİR OLDULAR
Giresun Aksu Festivali kapsamında iki belediye arasında imzalanan protokol, bu kez Tekirdağ'da imzalandı.
"Kardeş Şehir" protokolünün imzalanması öncesi konuşan Tekirdağ Belediyesi Başkanı Adem Dalgıç, yurtiçinden ilk kez bir kardeş şehir anlaşması imzaladıklarını belirterek,"Giresun Belediyesi ile kardeş şehir olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Giresun ile Tekirdağ her anlamda birbirine çok benzeyen aynı zamanda kirazın bolca yetiştiği iki kent. Anlaşmanın hayırlı olmasını diliyor, anlaşmasının bundan sonra yapılacak olan ortak çalışma ve projelere vesile olmasını temenni ediyorum" dedi.
Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da, yaptığı konuşmada,"Tekirdağ'da bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Tekirdağ'da olmaktan, kiraz festivaline katılmaktan dolayı çok mutluyum. İlk etabını Giresun'da gerçekleştirdiğimiz kardeş şeghir anlaşmasının son etabını Tekirdağ'da tamamlıyoruz. Giresun halkının selamını iletiyorum ve anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından iki başkan kardeş şehir protokolüne imza atarak anlaşmayı resmileştirdiler.
Tekirdağ Belediyesi ve Giresun Belediyesi halkoyunları ekiplerinin gösterileri ile renklenen gecede Tekirdağ Belediyesi Konservatuarı ekipleri de katılanlara neşeli dakikalar yaşattılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir