GiresunManşet Üstü

KILIÇDAROĞLU: GİRESUN’A BAŞBAKAN OLARAK GELECEĞİM…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Giresun Belediyesi tarafından Atatürk Meydanında verilen 2.500 kişilik iftar yemeğine katıldı.

Vatandaşlarla birlikte orucunu açan Kılıçdaroğlu’na, daha önceden hazırlanmış mercimek çorbası, pilav, orman kebabı, ayran, yoğurt ve tatlıdan oluşan menü ikram edildi.

DSC_0018İftar yemeğinden sonra belediye balkonundan halka hitap eden Belediye Başkanı Kerim Aksu, Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Sevgili hemşerilerim seçimlerde şahsıma büyük destek verdiniz. Sayın Genel Başkanımın da huzurunda sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Bana oy versin vermesin ben hepinizin başkanıyım. Çünkü bizim sevdamız Giresun Sevdası. Hepinizin bayramını şimdiden kutluyorum”şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, konuşmasına “sık sık Giresun’a geliyorum, sizlerle birlikte oluyorum. Gene geleceğim. Bu sefer inşallah Başbakan olarak geleceğim” diye başladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek isteyen Kılıçdaroğlu; "Her vatandaşımızın sandığa giderek oyunu kullanmasını bekliyorum. Bu her şeyden önce bu vatandaşlık görevimiz. Sizler Recep Tayyip Erdoğan'ı tanıyorsunuz. Nasıl bir insan olduğunu biliyorsunuz O’nu size fazla anlatmayacağım. Diyorlar ki Ekmeleddin İhsanoğlu siyasetçi değil. Ülkeyi nasıl yönetecek? Siyaset bizim işimizdir. Cumhurbaşkanı sıcak siyasetin içinde yer almamalıdır. Tüm siyasi partilere aynı mesafede durmalıdır. Bu yüzden Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, hiç bir partili değildir. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bu kadar büyük bir uzlaşma ile bir adaya destek veriliyor. Biz kendisine inanıyor ve güveniyoruz. Çünkü İhsanoğlu partiler üstü bir şahsiyet ve bilim insanı. Kavgacı değil, uzlaşmacı. Dünya da saygınlığı var. Sizlerin de İnsanoğlu'na destek vermenizi bekliyorum "dedi.

Kılıçdaroğlu, Aritias Kafe’de bir TV’nin canlı yayınına katıldıktan sonra Giresun’dan ayrıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir