AktüelGiresun

KILIÇASLAN ŞENLİKOĞLU’NA MUHALEFET BAYRAĞI AÇTI

"BELEDİYE PADİŞAHLIK OYNAYACAĞINIZ YER DEĞİL"

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan, Giresun Belediye işçilerinin bir bölümüne birikmiş fazla mesai ücretlerinin ödenmemesine tepki gösterdi.
Kılıçaslan yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun işçilerinin haklarını ödemek yerine ceza verir gibi başka birimlere sürdüğünü, işçinin haklarını savunan siyasetçilere de göz dağı vermek için hukuki süreç başlatacağını söylediğini hatırlattı. Şenlikoğlu’na seslenen Kılıçaslan, “Başlattığınız her hukuki süreçte Giresun Belediyesi milyonlarca TL. tazminat ödemek zorunda kaldı, işçilerimizin haklı olan davasında da aynı zararın tekrarlanacağından eminim” dedi.
Aytekin Şenlikoğlu’nun yerel seçimlerde “İşçilerin birikmiş alacaklarını ödeyeceğim” sözünü tekrar hatırlatan Kılıçaslan, “Şimdi çıkmış Sn. Başkan akıllara zarar bir açıklama ile işçi alacaklarının 2018 yılından olduğunu ifade ediyor. Sn. Başkan; Siz seçimlerde geçmiş alacaklardan bahsederken kaç yılından kalan alacaklardan bahsediyordunuz acaba?” diye sordu.
Gelecek Partisi İl Başkanı Murat Kılıçaslan açıklamasında şunları söyledi:”Gücünüz sadece Giresun Belediyesi’nde çalışan işçi kardeşlerimize mi yetiyor? Alacaklarını ödememek için, bir de kendilerine baskı yapmak, diğer işçilerinde aynı hamleleri yapmamaları için yerlerini değiştirerek baskı politikası ve mobbing uyguluyorsunuz. Nerede insana saygı, Nerede işçinin ve emekçinin alın terinin karşılığı? Devlet kurumu olan bu Belediye sizin Padişahlık oyunu oynayabileceğiniz, yandaşları abat edip evine ekmek götürme derdinde olup sizin zihniyetinizden değil diye oradan oraya savuracağınız, Devletin hak verdiği bu kardeşlerimizin istediğiniz gibi rızkını kesebileceğiniz bir yer mi sizce? Bu insanlar sizi baş tacı yapıp Belediye Başkanı seçti ama şunu bilin ki kimse sizin ne malınız, nede insanların işiyle gücüyle oynamaya hakkınız var! Zira bu işlerin bir de öteki tarafı var hatırlatmak isterim…
Bilindiği üzere iktidarın uyguladığı yanlış politikalar yüzünden zaten ülkemiz ekonomik olarak çok zor durumdadır. İşçi kardeşlerimizin aldıkları maaşlar ile refah içinde geçinmeleri de neredeyse mümkün değildir. Dolayısı ile Sn. Aytekin beyin ödemediği o mesai alacakları bu kardeşlerimiz için çok önemlidir.
Giresun Belediye Başkanı Şenlikoğlu,  şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve bu sorularıma cevap verin!
• İşçi kardeşlerimizin çoğunun evlerini geçindirebilmek için, çoluk çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamak için mesai saatleri dışında ek iş yaptıklarını biliyor musunuz?
• Kiminin hamallık, kiminin şoförlük, kiminin inşaat işçiliği kiminin araba yıkamacılığı yaptığını biliyor musunuz?
• Birçok kardeşimizin ek iş yaptığı için günde 3-4 saat uyuduğunun farkında mısınız?
• Birçok işçi kardeşimizin belki uzun süredir ailesini alıp bir yemeğe gidemediğinin biliyor musunuz?
• Teyyaredüzü, Gaziler Mahallesi, Gedikkaya, Aksu Mahallelerinden gelen birçok personelin dolmuş parasından tasarruf etmek için evden bir saat önce çıktığını ve karda kışta, yağmurda çamurda yürüyerek mesailerine geldiklerini biliyor musunuz?”

Kılıçaslan Aytekin Şenlikoğlu’na istifa çağrısını tekrarlayarak, “Belediyecilik meşakkatli iştir. Emek ister,yürütme ister, devamlılık ister, liyakat ister. İktidarın gücü elinde olan bir Belediye Başkanı olarak sizden hiçbir mazeret üretmeksizin, bu işçi kardeşlerimizin geçmiş mesai alacaklarını bir an evvel ödemenizi talep ediyorum. Şayet ödeyemiyorsanız “Ben dün böyle dedim ama, bugün yapamıyorum” diyerek özür dileyin, ya da işi ehline bırakmak adına istifa edin!”” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir