Giresun

KHK’NIN FETÖ’CÜ LİSTESİNDE GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDEN 6 AKADEMİSYEN DE VAR

Diyanet, MEB, İçişleri, Tarım Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TUİK ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve kamu kurumlarındaki çok sayıda kişi, kamudaki görevlerinden çıkarıldı.

YILMAZ CAN'IN AKADEMİSYENLERİ FETÖ'CÜ ÇIKTI

KHK ile yükseköğretim kurumlarında görev yapan 2 bin 346 akademisyen de kamu görevinden çıkarıldı.

Listede Giresun Üniversitesi’nden de 6 isim de var. 3 yardımcı doçent, 1 araştırma görevlisi, 2 öğretim görevlisi  KHK ile görevinden uzaklaştırıldı.  Merkez ve bazı ilçelerdeki fakülte ve yüksek okullarda görev yapan bu akademisyenlerin çoğunun Rektör Vekilliği yaptığı dönemde Yılmaz Can ve ekibi tarafından üniversiteye alınan akademisyen kadrosundan olması dikkat çekti. 

Bu kişilerin üniversitedeki soruşturmaların sonrasında görevlerine iade edilenler ancak geçen hafta tutuklanmasına karar verilen kişiler olup olmadığı ise bilinmiyor. 

Ünivetsitenin mevcut yönetiminden bu konuda bir açıklama yapılmadı. 

BU SONUCA GÖRE ATTAR, DEDİĞİ GİBİ; GRÜ'YÜ FETÖ'YE KARŞI KORUMUŞ… 

Öte yandan diğer üniversitelerle kıyaslandığında en az Fetullah Gülen Cemaati'ne mensup kişilerin Giresun Üniversitesi'nde olması, önceki dönem Rektörü Prof.Dr.Aygün Attar'ın bu örgüte karşı mücadelesinin de kanıtı oldu.

Attar, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, üniversiteye 434 akademisyen aldığını ve bunların içinden FETÖ'yle bağlantılı kişiler olmadığına dikkat çekerek "ben FETÖ'ye karşı üniversiteyi korudum, bu yüzden hedef seçildim" açıklaması yapmıştı. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir